» Liceum

» Kontakt
ul. Tysiąclecia 15
19-100 Mońki
tel./fax: (0-85)716-27-38
sekretariat@zsmonki.pl
» Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
» Bezpieczna szkoła


» BIP
» Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 908
Najnowszy użytkownik: dawid
» Rekrutacja 2017/2018
Informator dla gimnazjalistów - zasady rekrutacji do ZSOiZ w Mońkach
w roku szkolnym 2017/2018.

Podanie i karta informacyjna kandydata do ZSOiZ na rok szkolny 2017/2018.

» Złote Dziewczyny na Piasku
ZŁOTE DZIEWCZYNY NA PIASKU
Zawodniczki S.O.S LO Mońki Mistrzyniami Województwa
w Licealiadzie Szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej


30 maja na boiskach przy SP2 po raz pierwszy zostały rozegrane finały Licealiady w siatkówce plażowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów z Łap, Sejn, Białegostoku, Suwałk i oczywiście z Moniek.
Turniej rozgrywano systemem „brazylijskim”. Pogoda dopisała. Słońce, ciepło i sportowa atmosfera niosły nasze dziewczyny od zwycięstwa do zwycięstwa. Magdalena Rafało, Aleksandra Dębowska i Julia Januszewska pokonywały swoje rywalki bez straty seta. Wygrały wszystkie mecze po 2:0, w finale pokonując zespół LO Sejny również bez straty seta.

Podczas uroczystego zakończenia LICEALIADY wręczone zostały nagrody drużynowe i indywidualne:
za miejsca I III- puchary, medale i dyplomy trenerom oraz medale zawodniczkom, dodatkowo trener najlepszego zespołu otrzymał koszulkę „mistrza województwa podlaskiego”,
za miejsce IV puchar i dyplom trenerowi.

Wręczono także dodatkowe nagrody rzeczowe i upominki ufundowane
przez sponsorów:
Starostwo Powiatowe w Mońkach - Andrzej Franciszek Daniszewski
Dyrekcja Szkoły - Krzysztof Falkowski i Rada Rodziców przy LO
Prezesa POZPS Białystok – Dariusz Jaworowski
Net –Com.


Składam serdeczne podziękowanie i gratulacje klubowemu trenerowi dziewcząt p. Dariuszowi Jaworowskiemu, jednocześnie dziękując za pomoc przy organizacji finału i udostępnienie boisk, Dyrekcji ZSOiZp. Krzysztofowi Falkowskiemu oraz sponsorom za ufundowane nagrody, p. Szczepanowi i Jurkowi za techniczną pomoc w przeprowadzeniu zawodów, swoim zawodnikom Michałowi i Kacprowi za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów a przede wszystkim Magdzie , Oli i Julce za ogromny sukces emocje i ciężką pracę na treningach czego efektem jest Mistrzostwo Województwa.

Marzena Stypułkowska

GALERIA
» Spływ kajakowy
Spływ kajakowy

6 czerwca br. odbył się spływ kajakowy po rzece Biebrzy. Wzięli w nim udział uczestnicy projektu edukacyjnego "Żyliśmy razem przez wieki". Celem spływu było poznanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywny sposób spędzania czasu.
Swoją przygodę na Biebrzy rozpoczęliśmy w Dolistowie. Po godzinie spędzonej w kajakach, w czasie której dość często zdarzało się nam wpływać w przybrzeżne szuwary, dotarliśmy w końcu do Wrocenia. Tam był krótki odpoczynek przy ognisku i możliwość wykąpania się pod czujnym okiem ratownika p. K. Harasiuka. Następnie popłynęliśmy w kierunku Dawidowizny. Rzeka Biebrza przy pięknej, słonecznej pogodzie ukazała swoje walory przyrodnicze i zaskoczyła różnorodnością. Uczestnicy po przepłynięciu 21 km. z sukcesem dotarli do mety w Goniądzu. Wszyscy są zgodni w stwierdzeniu, że spływ kajakowy to wspaniały sposób na relaks na łonie natury.
Zwieńczeniem wycieczki i zakończeniem projektu edukacyjnego było odwiedzenie cmentarza żydowskiego w Goniądzu.
» Wyjazd do Krakowa
Wyjazd do Krakowa
W dniach 31.05 do 03.06 przebywaliśmy na finale Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w Krakowie. Wyruszyło nas 8 osób. Z IIc Ania Skutnik, Weronika Jurgiel, Kasia Poduch, Emilia Rawa, Patryk Sienkiewicz i Kamil Okrasiński, a także Kuba Olechno z IIa i jako opiekun projektu Anna Bielińska. W projekcie uczestniczyło więcej osób, ale nie wszyscy mogli pojechać. Pierwszy dzień upłynął nam na podróży i zwiedzaniu miasta, a zwłaszcza Wawelu i Rynku przy pięknej pogodzie. Drugiego dnia uczestniczyliśmy w grze miejskiej: chłopcy w grupie technologicznej, gdzie zdobyli maksymalną ilość punktów, a dziewczyny w części kulturowej, gdzie też zdobyły dużo punktów, a miały trudniejsze zadania. Drugiego dnia braliśmy udział w jednym z trzech półfinałów, gdzie mogliśmy zaprezentować nasz projekt „Zielone Mońki”. Wypadliśmy całkiem nieźle. Niestety do ścisłego finału już się nie dostaliśmy, konkurencja była duża, zwłaszcza z wielkich miast i ze sporym budżetem. Na koniec było wspólne zdjęcie i jeszcze jeden wieczór w Krakowie. Mogliśmy poznać miasto, młodzież z całej Polski, zobaczyć przeróżne działania społeczne poszczególnych grup i świetnie się bawić, zwłaszcza, że koszty dojazdu, noclegu i częściowo wyżywienia ponosili organizatorzy. Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom projektu, a także Wam wszystkim za oddane głosy.
Uczestnicy projektu i opiekun Anna Bielińska

GALERIA
» Dzień Dziecka Orlik
W dniu 1 czerwca 2017 r. na boisku Orlik odbył się festyn sportowo – rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Zorganizowany został przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach oraz Pływalnię Powiatową. W zabawie uczestniczyły dzieci z Przedszkola w Mońkach, Przedszkola „Bajeczka” oraz Szkół Podstawowych Nr1 i Nr2 w Mońkach.
Imprezę rozpoczął uroczysty przemarsz z transparentami zachęcającymi drużyny do sportowej rywalizacji w „Turnieju Olimpijskim”.
Otwarcia Turnieju dokonali: p. Andrzej Daniszewski – Starosta Moniecki, p. Zbigniew Karwowski – Burmistrz Moniek, p. Krzysztof Falkowski – dyrektor ZSOiZ w Mońkach oraz p. Bogdan Sierba – dyrektor Pływalni Powiatowej w Mońkach.
Wszystkie dzieci miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich grach i zabawach sportowych, skorzystać ze stoiska do malowania twarzy, puszczania baniek mydlanych czy malowania wspólnego plakatu. Pod czujnym okiem animatorów z klas Technikum hotelarskiego i Technikum obsługi turystycznej dzieci doskonale się bawiły tańcząc, przeciągając linę czy biegając na torze przeszkód.
Nie zabrakło również poczęstunku w postaci pysznych hamburgerów przygotowanych przez naszą Szkolną Firmę Cateringową i uczniów z Technikum żywienia pod okiem p. Agnieszki Wilamowskiej.
Podsumowania zmagań sportowych dokonał p. Bogdan Sierba nagradzając uczestników festynu pamiątkowymi dyplomami.
Koordynatorzy imprezy z ZSOiZ w Mońkach:
Teresa Mlejnek-Dylewska
Agnieszka Jakowuk

GALERIA
» GŁOSOWANIE
Głosowanie. Prosimy Was bardzo o oddanie głosu na każde z trzech zadań naszej szkoły. Wystarczy obejrzeć każde z zadań (po 10 s lub 2 minuty) i to liczy się już jako głosowanie. Trzeba wejść na stronę: akademia nowoczesnego patriotyzmu
- ranking i poszukać naszego liceum. Na razie jesteśmy na 45 miejscu, ale dzięki Waszym głosom mamy nadzieję awansować wyżej. W środę 7 uczniów wraz z opiekunem jedzie do Krakowa. Zaprezentujemy nasze pomysły, które będą ocenione przez jury. Nagrodę może też zdobyć grupa, która najlepiej wypadnie w grze miejskiej. Inna jeszcze nagroda to głosy oglądających.
I tu liczymy na Was.
Anna Bielińska wraz z młodzieżą z klas IIc i IIa
» Wiersze
Uczniowie klasy I b ( humanistycznej), biorą udział ( z sukcesami) w różnych konkursach literackich. Oto próbka ich twórczości poetyckiej:

POEZJA KL. IB


» Pola Nadziei
Pola Nadziei
W niedzielę 22 maja wolontariuszki liceum włączyły się w ogólnopolską kampanię na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Zbiórka do puszek zorganizowana we współpracy z Fundacją „Pomóż Im” obyła się w parafii Św. Brata Alberta w Mońkach oraz w naszej szkole. Zebrane fundusze przekazane zostały Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. W akcję zaangażowały się: Emilia Rutkowska, Katarzyna Buńkowska kl. IIc, Natalia Kała, Julia Czarniecka, Martyna Nietupska, Zuzanna Blaszko, Urszula Zdańska kl. Ia, Klaudia Wojtach, Natalia Kozłowska kl. I c, Paulina Olszyńska kl. Ib.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom.
Opiekun: Elżbieta Dembowska

» WYJAZD W TATRY
» RAJD ROWEROWY
RAJD ROWEROWY
15 maja 2017 r. grupa uczniów realizująca projekt "Żyliśmy razem przez wieki" uczestniczyła w rajdzie rowerowym. 53 km. wyjazd był ciekawą wycieczką krajoznawczą, alternatywą na wspólne spędzenie czasu i przede wszystkim okazją do poznania ciekawej historii społeczności knyszyńskich Żydów oraz miejsca ich pochówku (kirkut). Dopełnieniem rajdu był obiad w restauracji regionalnej "Kugel", gdzie uczestnicy mogli spróbować potraw kuchni żydowskiej.
GALERIA

>

» Konkur Literacki
KONKURS LITERACKI
W dniu 9 maja 2017r., podczas Dnia Godności, ogłoszono wyniki konkursu literackiego ,,Niepełnosprawni- szczęśliwi wśród nas” 2017. W kategorii POEZJA - I miejsca zajęły: Ewelina Kulesza i Emilia Dąbrowska (kl. I b), II miejsce-Dominika Bajko (kl. I b), III miejsce- Ewelina Trybułowska (kl. I c), Julian Iwanicki (kl. I b), wyróżnienie : Paulina Czyżewska i Konrad Karwacki(kl. I b). W kategorii PROZA-na I miejsce otrzymały: Natalia Krukowska i Eliza Kulima (kl. I b), II miejsce zajął Dawid Malinowski (kl. I b), zaś III miejsce przypadło Urszuli Bobrowskiej, Paulinie Olszyńskiej, Mateuszowi Rutkowskiemu i Julianowi Leszkowiczowi (kl. I b). Wyróżnienie otrzymała Klaudia Brasławska (kl. I b).
W konkursie udział wzięło 14-stu uczniów z klasy I b – humanistycznej (opiekun W. Magnuszewska).
Organizator konkursu: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Downarach .
W dniu 9 maja 2017 r. klasa I b (razem z wychowawcą p. Renatą Szorc) uczestniczyła w Marszu Godności.
» Dni Otwarte Uniwersytetu w Białymstoku
24 kwietnia młodzież z Liceum uczestniczyła w Dniu Otwartym Uniwersytetu w Białymstoku organizowanym przez Wydział Filologiczny. Nasi uczniowie mieli okazje brać udział w Panelu dyskusyjnym „Znane osoby z Wydziału Filologicznego”, warsztatach poetyckich, wykładzie „Rosja znana i nieznana”, zajęciach laboratoryjnych „Uczymy się wymowy Л” oraz przedstawieniu przygotowanym przez studentów filologii rosyjskiej „Сказка о рыбаке и рыбке”.» Rekrutacja


Prezentacja dla Rodziców


Lib Dub - LO Mońki


Teledysk promujacy LO Mońki
» Projekty
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
» Partnerzy
bgzpnb arr pomiar netcom kbs rol-pol perfect english bank spółdzielczy agromet eko-pasz MUKSGim-Net Podlaska Platforma Edukacyjna