» Matura poprawkowa
MATURA W TERMINIE POPRAWKOWYM ODBĘDZIE SIĘ DN. 22 SIERPNIA (WTOREK) O GODZ. 9:00 W BUDYNKU LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO. NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ PÓŁ GODZ. PRZED ROZPOCZĘCIEM EGZAMINU I ZABRAĆ ZE SOBĄ DOWÓD TOŻSAMOŚCI.

- EGZAMIN MATURALNY Z MATEMATYKI ODBĘDZIE SIĘ NA SALI GIMNASTYCZNEJ
- EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ODBĘDZIE SIĘ W SALI 21

LISTY UCZNIÓW Z KODAMI WYWIESZONE ZOSTANĄ NA TABLICY OGŁOSZEŃ PRZY SEKRETARIACIE.
» Nowy "Informator Samorządowy Powiatu Monieckiego"
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania "Informatora Samorządowego Powiatu Monieckiego". Gazeta jest cennym źródłem informacji o działalności organów powiatu, starostwa i jednostkach organizacyjnych powiatu. W tym wydaniu można przeczytać o termomodernizacji budynków ZSOiZ w Mońkach i MCEiRS w Goniądzu, remoncie mostu we wsi Brzozowa czy procedurze wybudowania stawu! Gazeta jest kolportowana w instytucjach i sklepach na terenie powiatu, wersja online pod tym linkiem http://www.monki.pl/podstrony/gazeta.php

W gazecie zawarta jest także wkładka ekologiczna z zadaniami konkursowymi. Zamieszczone sa dwie krzyżówki - "open" i dla dzieci do lat 10. Zapraszamy do udziału, gdyż każdy kto dostarczy poprawne rozwiązania krzyżówek do Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Mońkach weźmie udział w losowaniu nagród rzeczowych o wartości 150 zł każda. Wręczenie nagród obędzie się dnia 27 sierpnia 2017 r. podczas ,,XXII Święta Ziemniaka w Mońkach”. Krzyżówki i regulamin na stronie www.monki.pl/eko
Starostwo Powiatowe w Mońkach
» podręczniki

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2017-2018 dla wszystkich klas w ZSOiZ znajduje się w zakładce Podręczniki.

» Zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach odbędzie się w piątek 23.06.2017r. o godz.9.00 w budynku przy ul. Szkolnej 22 (hala sportowa).

Klasa Wychowawca Numer sali
I a Katarzyna Nazaruk sala 32
I b Renata Szorc sala 34
I c Mirosława Dąbrowska sala 35
II a Barbara Zabłudowska sala 41
II b Maria Szorc sala 40
II c Agata Szpyruk sala 38
I r/w/m Krzysztof Harasiuk sala 11
I Tżg Alina Brozio sala 28
I Tr/Thot Elżbieta Nowicka sala 31A
II r/w Katarzyna Rożko sala 29
II mop Zbigniew Kuczyński sala 9
II Tżg/Th Marta Wiercioch sala 7
II Tr/Ti Justyna Skutnik sala 8
III r Cezary Żak sala 6
III mop/w Jolanta Randzio sala 10
III Tżg/Ti Bogumiła Wysocka sala 30
III Tr/Tot Jolanta Kozłowska sala 84

» Rekrutacja do Szkół Zaocznych
» Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży
Projekt „Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży” otrzymał dofinansowanie w wysokości 3500,00 zł ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Konkursu Oddolnych Inicjatyw Kulturalnych Mieszkańców Gminy Mońki pn. „Kreatywnie w MOK-u”.

W ramach projektu, od września do października zorganizowanych zostanie cykl warsztatów, skierowanych do młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

Warsztaty obejmować będą przygotowanie do prowadzenia dokumentacji ewidencyjnej dziedzictwa kulturowego, szkoleniowe badania terenowe oraz opracowanie zebranych informacji i sporządzeniu dokumentacji ewidencyjnej.

Wyniki pracy młodzieży zaprezentowane zostaną w listopadzie podczas wystawy w Monieckim Ośrodku Kultury. Wydana zostanie też krótka publikacja oraz interaktywna mapa lokalnego dziedzictwa.

Wykonana dokumentacja przekazana zostanie do Urzędu Gminy w Mońkach, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Białymstoku oraz Biblioteki Publicznej w Mońkach.

Projekt opracowany został przez nauczycieli ZSOiZ: Annę Bielińską, Teresę Mlejnek-Dylewską, Elżbietę Nowicką i Andrzeja Blaszko

Koordynator projektu: Anna Bielińska

» wyjazd klasy humanistycznej
Kolejny wyjazd klasy humanistycznej.
12 czerwca 2017 roku , klasa I b (humanistyczna) miała przyjemność gościć na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Studenci z Artystycznego Koła Teatralnego ,,Stukot” zaprezentowali spektakl muzyczny ,,Niepokój, niepewność. Piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach”. Warto było być … .
Opiekunowie: R. Szorc, W Magnuszewska
» Wizyta duszpasterska w LO w Mońkach
Wizyta duszpasterska w LO w Mońkach

,,… być dobrym jak chleb” (Brat Albert Chmielowski)- pod takim hasłem odbyła się wizyta duszpasterska J.E. Księdza Biskupa Henryka Ciereszki w naszym liceum. 12 czerwca 2017 r. Ks. Biskup spotkał się z uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły.
Zapraszamy do fotoreportażu.
» Nie czekaj - pisz!
Wyniki konkursu literackiego "Nie czekaj – pisz! - organizowanego przez pracowników Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej.

W konkursie wzięło udział 3 uczniów, którzy zaprezentowali własne wiersze w języku rosyjskim. Twórczość wszystkich naszych uczniów została doceniona.

Julian Iwanicki z klasy Ib uzyskał III miejsce za wiersz «Фуга мунди»

Magda Rafało IIIa zdobyła II miejsce za wiersz «Обыкновенная любовь»

Emilia Kuczyńska III c zdobyła Wyróżnienie za wiersz «Тишина»

Serdecznie gratulujemy!
» Zdrowie i uroda pod kontrolą
24.05.2017 klasa Ic uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Zdrowie i uroda pod kontrolą” ramach Dni Otwartych WSM w Białymstoku. Młodzież wysłuchała wykładu na temat „Pielęgnacja skóry problemowej w gabinecie kosmetycznym oraz w warunkach domowych” następnie odbyły się zajęcia z kosmetologii „Niwelowanie blizn potrądzikowych – Diagnostyka skóry pod kątem wykwitów pierwotnych i wtórnych”. Szczególnie zainteresowane były dziewczyny, które myślą o wykonywaniu takiego zawodu. Kolejne zajęcia z fizjoterapii a dokładnie z kinezyterapii, gdzie młodzież zobaczyła i przede wszystkim sama spróbowała poruszania się na kulach i wózkach. Okazało się, że nie jest to tak proste i ludzie niepełnosprawni muszą mieć w sobie dużo siły też tej fizycznej w życiu codziennym.
Na koniec każdy mógł zrobić mydełko swoich marzeń :)
opiekunowie
p.Mirosława Dąbrowska
p. A.M.Sienkiewicz