» Liceum

» Kontakt
ul. Tysiąclecia 15
19-100 Mońki
tel./fax: (0-85)716-27-38
sekretariat@zsmonki.pl
» Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
» Bezpieczna szkoła


» BIP
» Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 908
Najnowszy użytkownik: dawid
» Rekrutacja 2017/2018
Informator dla gimnazjalistów - zasady rekrutacji do ZSOiZ w Mońkach
w roku szkolnym 2017/2018.

Podanie i karta informacyjna kandydata do ZSOiZ na rok szkolny 2017/2018.

» regulamin konkursu
III Przegląd Poezji śpiewanej Jacka Kaczmarskiego "O Laur Solidarności"
Organizator Moniecki Ośrodek Kultury i WojewódzkiOśrodek Animacji Kultury,Termin zgłoszeń -16 kwietnia 2007r. ,więcej informacji na stronie www.monki.e-kultura.pl
» 8 marca - Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet
życzymy wszystkim Paniom
spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie oraz
radości i uśmiechu w życiu codziennym

» Studniówka


„Bo coś w szaleństwach jest młodość
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości?
I rozumniejsze od rozumu....”
( Leopold Staff)Pierwsze tygodnie nowego roku upłynęły uczniom klas maturalnych naszej szkoły na intensywnych przygotowaniach do jednej z najważniejszych nocy w życiu.
20 stycznia 2007r. w LO odbył się bal studniówkowy. W części oficjalnej poprowadzonej przez panią dyrektor Krystynę Kryńską były podziękowania, życzenia i kwiaty dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców.
Tę część uroczystości uświetniło między innymi przemówienie pani dyrektor, która podkreśliła, że życie maturzystów to nie tylko trud zdobywania wiedzy i kształtowania swej osobowości, ale również szaleństwa, będące nieodłącznym składnikiem młodości. Następnie głos zabrali; starosta p. Zbigniew Męczkowski, burmistrz p. Zbigniew Karwowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Barbara Maciorowska, która przypomniała o emocjach, jakie towarzyszyły rodzicom oraz uczniom, kiedy po raz pierwszy przekraczali progi szkoły. Na zakończenie przemówienia przewodnicząca życzyła wszystkim maturzystom udanej zabawy. Do życzeń dołączyli się w imieniu swoim oraz uczniów klas młodszych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Krzysztof Żukowski (przewodniczący) oraz Sylwia Łazarewicz (zastępca). W imieniu maturzystów głos zabrała Agnieszka Kuc.
Jednym z najbardziej efektownych elementów oficjalnej części uroczystości był staropolski taniec, polonez odtańczony przez nauczycieli i zaproszonych gości. Następnie swoje układy poloneza zaprezentowali maturzyści poszczególnych klas, wzbudzając zachwyt i ogólny aplauz obserwatorów. Piękne układy choreograficzne opracowała i wyćwiczyła p. Marzena Stypułkowska. Pokazy poloneza prezentowane przez poszczególne klasy weszły do tradycji szkoły. Wyczerpujące próby przyniosły wspaniałe efekty.
Po smacznej kolacja rozpoczęło się wspólne szaleństwo tradycyjnie rozpoczęte od walca, perfekcyjnie odtańczonego przez maturzystów, przygotowanych również przez p. Marzenę Stypułkowską.
Wspaniała zabawa trwała do białego rana.


„Chwilo trwaj! Chwilo jesteś piękna!
A do matury jeszcze tylko sto dni!”
» Konkurs-Moja szkoła w Internecie
Rozpoczyna się IX edycja konkursu informatycznego „Moja szkoła w Internecie”.
To prestiżowa impreza dla nauczycieli i młodzieży szkolnej naszego regionu. Patronat nad konkursem „Moja szkoła w Internecie sprawują: Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski i Podlaski Kurator Oświaty.


W zmodyfikowanej formule Konkurs polega na opracowaniu i umieszczeniu w Internecie strony związanej tematycznie z hasłem „Moja klasa”. Organizatorzy oczekują, że podstawowe treści witryny „Moja klasa” będą prezentowane na tle wydarzeń szkolnych, opisu i informacji z regionu, zainteresowań uczniów, itp.

Regulamin konkursu dostępny na stronie:

http://cen.bialystok.pl
» Wycieczka IID i IIE
11 stycznia 2007r. klasy II e i II d jeździły na wycieczkę do Warszawy. Program: Powązki, Starówka, Teatr "Ateneum".
Punktem najważniejszym było jednak przedstawienie "Zbrodnia i kara" wg F.Dostojewskiego. Sztuka łączy kryminalną, dynamiczną akcje z przedstawieniem dramatycznych zawiłości ludzkiej psychiki. Ujawnia tragizm człowieka zniewolonego przez fałszywe idee. Organizatorkami wycieczki były: p. W. Magnuszewska, p. M. Sawoń oraz p. D. Szydłowska.
» ŚWIĄTECZNY KONCERT

Dnia 21. grudnia 2006 r. o godz. 15.30 w sali gimnastycznej naszego liceum odbył się koncert kolęd i piosenek w języku angielskim oraz niemieckim. Poszczególne klasy przygotowywały swój repertuar pod kierunkiem nauczycieli języków obcych. Wśród wielu utworów mogliśmy usłyszeć takie jak „Jingle Bells”, „Last Christmas”, „ Santa Claus Is Comin’ To Town”, „Jingle Bells Rock”, „We Wish You A Merry Christmas”, „Misteltoe and Wine”, czy „Klingeling”. Koncert poprowadziła Sylwia Łazarewicz.

Dziękujemy wszystkim klasom za udział i miłe spędzenie czasu. Nauczycielom języka angielskiego i niemieckiego dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie koncertu.

…Merry Christmas Everyone…:)

» OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

15. grudnia 2006r. odbyły się w Białymstoku wojewódzkie eliminacje Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIa: Arek Kęciek i Paweł Świętochowski. Po części pisemnej, w której stratowało 75 osób, do finału zakwalifikowano 15 uczestników Olimpiady. Miło nam poinformować, że Arek Kęciek zajął ostatecznie V miejsce.

Nauczyciel prowadzący prof. Maria Szorc

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

» WYCIECZKA

Dnia 15. grudnia klasa IIa (wych. p. B.Zabłudowska) wyjechała wraz z klasą Ib (wych. p. M.Szorc) do Sądu Okręgowego w Białymstoku, a następnie na lodowisko. W sądzie poznaliśmy tajniki prowadzenia rozprawy, co było dla nas niezwykle ciekawym przeżyciem (tym bardziej, że niektórzy z nas wybierają się na prawo). Rozprawy, w których uczestniczyły klasy dotyczyły pobicia. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć gdzie siedzą oskarżeni i w jaki sposób składa się zeznania.

Prosto z sądu pełni wrażeń udaliśmy się na lodowisko, które było całkowicie do naszej dyspozycji. Zabawa była przednia, choć nie brakowało tez upadków (zapewne bolesnych). Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Moniek.
» DEBATA "Zero tolerancji dla przemocy w szkole"

W piątek, ósmego grudnia w naszej szkole odbyła się debata poświęcona programowi ministra Romana Giertycha „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”. Uczniowie klas I i II oraz część nauczycieli z liceum zebrała się na sali gimnastycznej i rozmawiała o poszczególnych propozycjach ministra oświaty. Młodzież ustosunkowała się m.in. do propozycji wprowadzenia nagród za pomoc kolegom, którzy padli ofiarą przemocy, kar dla uczniów za złe zachowanie, ustalenia „godziny policyjnej” dla osób poniżej osiemnastego roku życia, ujednolicenia stroju oraz zakazu przychodzenia do szkoły w mocnym makijażu, farbowanych włosach itp.

Uczniowie przedstawili swoje poglądy trzyosobowej komisji złożonej z dyrektor ZSOiZ Krystyny Kryńskiej, st. sierżant Joanny Mocarskiej i prof. Bożeny Lewickiej, która zobowiązana była do odpowiedzi na nurtujące młodzież pytania. Przebieg debaty był burzliwy. Szczególne emocje wzbudził temat mundurków. Prowadzący rozmowę Cezary Szorc i Aneta Kasińska kilka razy musieli używać reprymendy słownej, by uspokoić debatujących. Ostateczne wnioski przedstawiono w spisanej przez sekretarzy notatce.Debata odbyła się pod kierunkiem prof. Marii Szorc.
» POŻEGNANIE PRZYJACIÓŁ Z TURCJI

27 listopad 2006 (poniedziałek)

Nasi goście z Turcji po dwóch tygodniach spędzonych w Polsce opuścili nasz kraj. Rano o 8 na placu przed szkołą zgromadziła się całe grono nauczycieli oraz uczniowie, by pożegnać naszych przyjaciół. Pożegnaliśmy naszych gośćmi gromkimi brawami, łzami i uściskami. Oni zaś zaprezentowali nam plakaty z napisami w języku polskim : "Opuszczając Was zostawiamy Wam nasze serca" czy też "Czekamy na was w Turcji". Około 8:20 autobus z 10 uczniami i ich opiekunami odjechał.


Wszystkich chetnych do uzyskania szczegółowych informacji oraz galerii zdjięć z pobytu młodzieży tureckiej w naszej szkole zapraszam na strone dotyczącą projektu:

www.polturpeace.blox.pl

» "SOCRATES COMENIUS", czyli młodzież Turecka w naszej szkole.

22 listopad 2006 (środa)

Dzisiejszy dzień nasi goście spędzili także w szkole, jednakże nie brali oni udziału w lekcjach. Klasa Id zorganizowała „Dzień Sportu”. Zabawa na sali gimnastycznej rozpoczęła się o 9 podziałem całej grupy młodzieży na trzy różne zespoły: turecki, polski i międzynarodowy. Oczywiście obowiązywała walka fairplay. Po dwunastu konkurencjach, utworzyły się dwie grupy: polska i turecka, które zagrały w siatkówkę. Po wyrównanej walce zwyciężyła grupa z Polski, ale mimo tego wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy, a tureccy uczniowie także puchar.Wieczorem odbył się w naszej szkole „Wieczór Talentów”. Zarówno młodzież z naszego liceum jak i nasi goście zaprezentowali swoje zdolności. Mogliśmy zobaczyć grupę „Galaktyka” , „Elemental Breakers” , a także usłyszeć wykonania takich piosenek jak: „Numb”-Linkin Park, „One Way or Another”- Blondie, „American Idiot”-Green Day oraz inne.

23 listopad 2006 (czwartek)

Dzisiejszego dnia uczestnicy programu Socrates Comenius spotkali się w celu wspólnej nauki języka Polskiego i Tureckiego. Razem uczyliśmy się użytecznych słów, tj. Dzień dobry, czy do widzenia, ale także uczyliśmy się nawzajem wierszy, które przygotowaliśmy. Następnie pracowaliśmy nad logo naszej wymiany, które mogło by się znajdować na naszych koszulkach.
Wieczorem wszyscy, razem z nauczycielami spotkaliśmy się ponownie w szkole, by wspólnie obejrzeć film w języku angielskim. Po seansie nauczyciele udali się na kolację, podczas gdy uczniowie udali się do swoich domów.

24 listopad 2006 (piątek)

Dzisiejszy dzień był ostatnim dniem, w którym mogliśmy spotkać się z naszymi gośćmi w szkole, dlatego spędziliśmy go na wspólnej zabawie. Razem bawiliśmy się w przypinanie ogona Kłapouchemu, jedzenie jabłek wiszących na sznurku, kalambury, itp. Po obiedzie razem z klasami II mogliśmy obejrzeć przedstawienie pod tytułem "Pejzaż pełen nadziei", które przygotowali dla nas uczniowie z naszej szkoły. Zarówno młodzież z Turcji jak i z Polski zachwyciła się muzyką jak i profesjonalną grą młodych aktorów. Po przedstawieniu dyrekcja szkoły z Moniek rozdała naszym gościom drobne upominki w postaci albumów o Polsce, oraz słodyczy. Końcowym punktem naszego dnia było posadzenie drzewka pokoju.


» Rekrutacja


Prezentacja dla Rodziców


Lib Dub - LO Mońki


Teledysk promujacy LO Mońki
» Projekty
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
» Partnerzy
bgzpnb arr pomiar netcom kbs rol-pol perfect english bank spółdzielczy agromet eko-pasz MUKSGim-Net Podlaska Platforma Edukacyjna