» Liceum

» Kontakt
ul. Tysiąclecia 15
19-100 Mońki
tel./fax: (0-85)716-27-38
sekretariat@zsmonki.pl
» Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
» Bezpieczna szkoła


» BIP
» Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 908
Najnowszy użytkownik: dawid
» Rekrutacja 2017/2018
Informator dla gimnazjalistów - zasady rekrutacji do ZSOiZ w Mońkach
w roku szkolnym 2017/2018.

Podanie i karta informacyjna kandydata do ZSOiZ na rok szkolny 2017/2018.

» "SOCRATES COMENIUS", czyli młodzież Turecka w naszej szkole.

14 listopada 2006 (wtorek)

Na sali gimnastycznej naszego Liceum cała szkoła powitała turecką młodzież w ramach programu "SOCRATES COMENIUS". Goście przedstawii się w języku angielskim, zaś dyrektor szkoły w Besni przywitał się po turecku. Grupa turecka obdarzyła prezentami panią dyrektor oraz pana Falkowskiego. Po południu uroczyste powitanie przeniosło się do Urzedu Gminy i Starostwa, gdzie nasi goście mogli poznać naszego starostę i burmistrza.

15 listopad 2006 (środa)

Dzisiejszego dnia grupa zaangażowana w projekt Socrates Comenius z naszego liceum, wraz ze swoimi gośćmi pojechała do największego w Polsce parku – do Biebrzańskiego PN. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu w języku angielskim na temat parku,potem udaliśmy się na "Grzędy" gdzie mogliśmy zobaczyć i dotknąć niektórych mieszkańców lasu, tj. łosia Wiktora i Weronikę, koziołka Olka oraz dla odważnych wilka Borysa i dzika Kasię. Nasze zwiedzanie zakończyło się około 14 obiadem w internacie.Wieczorem całą grupą wybraliśmy się do Karczmy Wojciecha obejrzeć mecz Polska - Belgia w eliminacjach do mistrzostw Europy. Po udanej akcji w 20 minucie meczu, oraz po ostatnim gwizdku sędziego wszyscy zgromadzeni w barze zaczęli głośno krzyczeć "Polska!" świętując zwycięstwo.

16 listopad 2006 (czwartek)

O godzinie 9:30 młodzież z Turcji oraz młodzież z naszego liceum spotkała się w szkole w celu stworzenia symbolu projektu, w który jesteśmy zaangażowani. Cała grupa, łącznie z opiekunami z Turcji i Polski odrysowała swoje dłonie na kartkach brystolu, z których następnie powstał gołąb, symbol pokoju i jedności.Potem wszyscy uczniowie mieli za zadanie stworzyć projekty koszulek,które wręczymy naszym tureckim przyjaciłom podczas pobytu w Besni.Późnym popołudniem chłopcy wybrali się razem na basen.

17 listopad 2006 (piątek)
W ramach projektu Socrates Comenius grupa młodzieży z naszego LO oraz goście z Turcji wybrali się na wycieczkę, której celem było poznanie stolicy. Mimo wczesnej pory i kiepskiej pogody w autokarze humory wszystkim dopisywały. Gra w karty i opowiadanie dowcipów umilało nam długą jazdę. W końcu dojechaliśmy do pierwszego celu naszej podróży – domu modlitwy. Tutaj młodzież z Polski mogła bardziej poznać obrzędy religijne gości. Po modlitwie naszych kolegów, wybraliśmy się na turecki obiad - zaserwowano nam typowe danie tureckie – kebab. Potem udaliśmy się na Stare Miasto, a tam do Zamku Królewskiego. Widzieliśmy także Pałac Prezydencki i Pomnik Nieznanego Żołnierza. Po długich spacerach po Starówce wracaliśmy do domu. Zmęczenie dało znać w autobusie, w którym większość z nas zasnęła.

20 listopad 2006 (poniedziałek)

Dzisiejszego dnia młodzież z Turcji uczestniczyła wraz z uczniami z naszej szkoły w lekcjach języka angielskiego. Po południu turecka młodzież przeprowadziła się do domów pozostałej grupy młodzieży zaangażowanej w projekcie. Późnym popołudniem w szkole odbył się koncert karaoke, w którym udział brali wszyscy chętni uczniowie zarówno z Polski jak i z Turcji.

21 listopad 2006 (wtorek)

Dzisiaj tak jak wczoraj młodzież z Turcji uczestniczyła w lekcjach języka angielskiego. Na 6 godzinie lekcyjnej odbył się teleturniej „Polska- Turcja da się lubić”. Na początku był przeprowadzony quiz, młodzież uczestnicząca w programie odpowiadała na pytania z wiedzy o Polsce i Turcji. Uczniowie naszej szkoły przedstawili także sławnych Polaków tj. Mikołaja Kopernika, Lecha Wałęsę, a także Karola Wojtyłę.Późnym popołudniem odbył się „Wieczór Turecki”. Rozpoczął się on od spotu reklamowego Turcji. Turecka młodzież przedstawiła nam historię swojego kraju oraz jego władców. Wysłuchaliśmy również muzyki granej na tureckim instrumencie oraz pieśni narodowych. Największym zainteresowaniem cieszyła się ceremonia zaślubin oraz tureckie tańce, w których uczestniczyła młodzież z naszego liceum. Na zakończenie wieczoru wszyscy mogli spróbować tureckich smakołyków, na przykład potrawy mięsnej,z dużą ilością papryki, czosnku i cebuli, coś w rodzaju naszego tatara – tylko bardziej pikantnej.» Góra grosza

W przeprowadzonej przez Samorząd Uczniowski akcji "Góra grosza" wzięło udział 8 klas naszego liceum.


Po podsumowaniu zbiórki pięniędzy:

I miejsce zajęła klasa II d(109,67 zł.)
II miejsca klasa III a (36,77 zł.)
III miejsca klasa II a (35,08 zł.)
IV miejsca klasa I c (32,87 zł.)
V miejsce klasa I b (25,65 zł.)
Vi miejsce klasa I a (23,77 zł.)
VII miejsce klasa II e (14,15 zł)
VIII miejsce klasa III c (13,87 zł.)

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy
» Gościmy młodzież turecką.

W dniach od 13 do 27 listopada w ramach międzynarodowego programu "SOCRATES COMENIUS" gościmy w naszej szkole młodzież turecką.

PROGRAM POBYTU:
14.11(wtorek) DZIEŃ POLSKI

15.11(środa) Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego

16.11(czwartek) Tworzenie projektu w Internecie. Wyjście na basen.

17.11(piątek) Wycieczka do Warszawy

20.11(poniedziałek) Uczestnictwo w lekcjach jezyka angielskiego i opowiadanie o swoim kraju. Wyjście na basen.

21.11(wtorek)Uczestnictwo w lekcjach jezyka angielskiego i opowiadanie o swoim kraju. Wieczorem POLSKA, TURCJA DA SIĘ LUBIĆ

22.11(środa) DZIEŃ SPORTU i DZIEŃ TURECKI. Wieczorem WIECZÓR TALENTÓW

23.11(czwartek) Model ONZ. Wieczorem DYSKOTEKA.

24.11(piątek) Podsumowanie projektu w Internecie. Posadzenie DRZEWKA PRZYJAŹNI. PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE.
» Minuta Ciszy

W związku z przykrymi wydarzeniami w gdańskim gimnazjum, po których Ania popełniła samobójstwo, Minister Edukacji Narodowej ogłosił piątek dniem żałoby.
W naszej szkole, na lekcji po długiej przerwie, uczciliśmy to tragiczne wydarzenie "minutą ciszy".

» Galeria

W dziale 'galeria' pojawiły się wreszcie długo oczekiwane zdjęcia :). Nie ma wprawdzie ich zbyt wiele, ale postaramy się, żeby ich liczba stale rosła. Sprawdz na forum.

» Gazetka szkolna

Jest w planach powstanie szkolnej gazetki, więc w związku z tym poszukujemy chętnych do pisania artykułów, prowadzenia kącików tematycznych itd. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do p. Krzysztofa Falkowskiego.

» Sprzedaż podręczników online!

Szukasz kupca na podręczniki? Ciężko go znaleźć? Teraz możesz umieścić ogłoszenie o sprzedaży na stronie, a kupiec znajdzie się sam. Wystarczy się zarejestrować i dodać aukcję - to nic trudnego :). Miłego użytkowania!

» Wyniki matur 2006
Pod tym adresem można obejrzeć wyniki matur w naszej szkole.
*Plik w formacie .doc
» Wycieczka Szkolna Beskid Żywiecki - Zakopane - Słowacja

Wycieczka Szkolna Beskid Żywiecki - Zakopane - Słowacja

Termin: 5 - 10 czerwca 2006.

Dzień 1 (poniedziałek)
Wyjazd z Białegostoku (dworzec PKP) o godzinie 6.05. Po dotarciu do Jordanowa o godzinie 17.00 przesiadamy się na BUS`a, który zawiezie nas do szlaku wiodącego do schroniska na Hali Krupowej (nocleg). Marsz do schroniska być może będzie odbywał się po zmroku w związku z tym należy zabrać ze sobą latarki oraz dodatkowy komplet baterii. Czas wędrówki to około 2-3 godziny...

» Konkurs na stronę www
Szkolny konkurs na stronę WWW

Cele:
• popularyzacja technologii informacyjnej
• posługiwanie się podstawowymi programami do tworzenia stron www
• wymiana doświadczeń między uczestnikami
• doskonalenie warsztatu pracy

Tematyka Prac:
• Własne zainteresowania
• Prezentacja klasy
• Strona dydaktyczna poświęcona ulubionemu przedmiotowi – np. fizyka, matematyka itp.
• Nasza szkoła w przyszłości

Zasady:
• Praca indywidualna (zawierająca imię, nazwisko, klasę)
• Stronę www zapisujemy na CD i dostarczamy jury do 25.05.2006r.

UWAGA: prosimy nie korzystać z gotowych rysunków, zdjęć i animacji pochodzących z Internetu - liczymy na własną twórczość
UWAGI KOŃCOWE:
• prace konkursowe ocenia jury, składające się z organizatora konkursu mgr Mirosława Brozio oraz 3 uczniów
• trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone dyplomami oraz oceną celującą
• prawa autorskie nadesłanych prac przechodzą na rzecz organizatora konkursu
• uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na nieodpłatne promowanie ich prac przez organizatorów konkursu oraz podawanie ich nazwisk do publicznej wiadomości.
» Witamy ponownie!
Po krótkiej przerwie w działaniu strony wracamy! Tym razem w nieco innej formie, bowiem sądzimy, że tak będzie lepiej i wygodniej dla wszystkich (rejestrujesz się na stronie to i masz dostęp do forum, download, galeria i innych bajerów). Wygląd nie uległ jakimś tam niesamowitym zmianom, ale jest trochę inny - jednak dalej pozostał prosty i przejrzysty.

Wraz z nowym systemem wprowadzamy możliwość pisania artykułów i newsów przez każdego, kto tylko zechce. Jedynym warunkiem jest zaakceptowanie przez administratora/moderatora.

Tak więc zapraszamy do częstego odwiedzania i udzielania się na forum.

REDAKCJA zsmonki.pl
» Rekrutacja


Prezentacja dla Rodziców


Lib Dub - LO Mońki


Teledysk promujacy LO Mońki
» Projekty
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
» Partnerzy
bgzpnb arr pomiar netcom kbs rol-pol perfect english bank spółdzielczy agromet eko-pasz MUKSGim-Net Podlaska Platforma Edukacyjna