» Liceum

» Kontakt
ul. Tysiąclecia 15
19-100 Mońki
tel./fax: (0-85)716-27-38
sekretariat@zsmonki.pl
» Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
» Bezpieczna szkoła


» BIP
» Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 908
Najnowszy użytkownik: dawid
» Rekrutacja 2017/2018
Informator dla gimnazjalistów - zasady rekrutacji do ZSOiZ w Mońkach
w roku szkolnym 2017/2018.

Podanie i karta informacyjna kandydata do ZSOiZ na rok szkolny 2017/2018.

» „Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży”
W poniedziałek, 16 października przy sprzyjającej jesiennej aurze uczniowie ZSOiZ w Mońkach wzięli udział w warsztatach terenowych w ramach realizowanego projektu pn. „Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży”.
Pod okiem historyk Pani Marleny Brzozowskiej – doktorantki historii na UwB, sporządzali dokumentację fotograficzną krzyży i kapliczek rozproszonych po wsiach ziemi monieckiej. Przeprowadzali też wywiady z ludźmi, którzy pamiętają o ciekawych historiach związanych z tymi obiektami.
Było to dla nich nowe, jakże ciekawe doświadczenie, zwłaszcza, że jak dotąd nie zwracali uwagi na małą, przydrożną architekturę sakralną. Dziś dowiedzieli się o zwyczajach i obrzędach już wypartych przez współczesność. W ten sposób poznali lokalną historię, o której nie przeczytają w podręcznikach.
Przed nami kolejne spotkania, podczas których z zebranych materiałów uczniowie opracowywać będą karty zabytków.
Wyniki pracy młodzieży zaprezentowane zostaną w listopadzie podczas wystawy w Monieckim Ośrodku Kultury. Wydana zostanie też krótka publikacja oraz interaktywna mapa lokalnego dziedzictwa.
Wykonana dokumentacja przekazana zostanie do Urzędu Gminy w Mońkach, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Białymstoku oraz Biblioteki Publicznej w Mońkach.
Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 3500,00 zł ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Konkursu Oddolnych Inicjatyw Kulturalnych Mieszkańców Gminy Mońki pn. „Kreatywnie w MOK-u”
Projekt opracowany został przez nauczycieli ZSOiZ: Annę Bielińską, Teresę Mlejnek-Dylewską, Elżbietę Nowicką i Andrzeja Blaszko

Aktualne wydarzenia na stronie:
Link

Koordynator projektu: Anna Bielińska
» Konkurs z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
Konkurs z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
Napisz krótką recenzję przeczytanej książki, poleć ją innym. Przynieś tekst do biblioteki liceum – do 15 listopada 2017r.
Najciekawsze recenzje zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie internetowej szkoły.
Więcej informacji w bibliotece LO.
» Klasy humanistyczne w Operze i Filharmonii Podlaskiej
Klasy humanistyczne w Operze i Filharmonii Podlaskiej

17 października 2017 r. klasy humanistyczne- I b i II b-miały przyjemność oglądać w Operze i Filharmonii Podlaskiej musical ,,Doktor Żywago”. Spektakl powstał na podstawie powieści Borysa Pasternaka-jednej z najpiękniejszych w literaturze światowej opowieści o miłości. Oficera armii rosyjskiej grał absolwent monieckiego liceum, Rafał Supiński, z którym młodzież spotkała się przed spektaklem.
Pełne emocji i ponadczasowe love story, dynamiczna akcja, mistrzowska oprawa muzyczna spektaklu, gra aktorów, niesamowita scenografia ilustrująca czasy upadku caratu i narodziny sowieckiego imperium, niezliczona ilość rekwizytów i kostiumów, fantastyczna choreografia-to wszystko oczarowało uczniów. Trafione były recenzje , że musical ,,Doktor Żywago” w OiFP ,,był skazany na sukces."

Opiekunowie: W. Magnuszewska, R. Szorc, D. Szydłowska
» Projekt
» Wyjazd integracyjny klasy Ic
Wyjazd integracyjny klasy Ic
29 września klasa pierwsza o profilu biologiczno –chemicznym wyjechała na wycieczkę inegracyjno-
edukacyjną do Białegostoku. Najpierw młodzież bawiła się podczas współzawodnictwa na kręgielni.
Następnie klasa odwiedziła Kampus Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersyteckie Centrum
Przyrodnicze, gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawostek związanych tematycznie z profilem
klasy biologiczno- chemicznej.
Wyjazd zakończył się seansem w kinie.
» Otrzęsiny klas pierwszych
Otrzęsiny klas pierwszych
2 października w LO w Mońkach odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.
Klasy miały za zadanie, między innymi przygotować prezentację swojej klasy, portret wychowawcy oraz przebranie i taniec z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych.
Ponadto pierwszaki brały udział w improwizacjach na wylosowany temat i konkurencjach sprawnościowych.
Wystąpienia klas były oceniane przez jury: pan dyrektor, nauczyciel i dwóch uczniów.
Zwycięską klasą została Ib- humanistyczno- medialna. Drugie miejsce zajęła klasa Ic- biologiczno- chemiczna, a trzecie- Ia- politechniczna.

» Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2016/2017
Uroczyste Podsumowanie
Współzawodnictwa Sportowego 2016/2017


W dniu 22.09.2017 roku na Stadionie w Białymstoku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018. Po ogłoszeniu wyników współzawodnictwa sportowego odbył się akt wręczenia pucharów dyrektorom wyróżnionych szkół oraz listów gratulacyjnych Podlaskiego Kuratora Oświaty i Przewodniczącego Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego wystosowanych do nauczycieli wychowania fizycznego.
Uroczystość otworzył i wszystkich przywitał Prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Pan Kazimierz Gwiazdowski.
Po uroczystym przywitaniu gości Wiceprezes PWSZS Pan Marek Sadowski przedstawił oficjalne wyniki współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, szkół podstawowych małych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, gmin wiejskich, gmin miejskich i powiatów. Przedstawicielom wyróżnionych szkół, gmin i powiatów wręczono puchary ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego; dyrektorzy szkół otrzymali dodatkowo listy gratulacyjne Podlaskiego Kuratora Oświaty dla nauczycieli, których podopieczni uzyskali najlepsze wyniki sportowe w roku szkolnym 2016/2017.
Program współzawodnictwa sportowego obejmował 15 dyscyplin sportowych z czego do współzawodnictwa wchodziło 5 najważniej punktowanych. Współzawodnictwo sportowe szkół prowadzone było w trzech kategoriach:
*główna (łącznie chłopcy i dziewczęta) – ZSOiZ w Mońkach zdobyła IX miejsce w województwie na 86 szkół
*dziewcząt – VII miejsce w województwie na 80 szkół
*chłopców – XI miejsce w województwie na 80 szkół
W roku szkolnym 2016/2017 młodzież naszej szkoły startowała i najlepiej punktowała w następujących dyscyplinach sportowych:

Dziewczęta;
Sprawni jak żołnierze – IV miejsce,
Piłka siatkowa – III miejsce,
Jazda rowerem na orientację – IV miejsce
Siatkówka plażowa – I miejsce,
Lekkoatletyka – X miejsce,

Chłopcy;
Piłka siatkowa – V miejsce,
Sprawni jak żołnierze - V miejsce,
Siatkówka plażowa– V miejsce,
Lekkoatletyka – XI miejsce,
Futsal – II miejsce, II liga

Na uroczystym podsumowaniu współzawodnictwa sportowego za ubiegły rok szkolny nasza szkoła otrzymała puchar, który zostały wręczony na ręce Dyrektora Szkoły p. Krzysztofa Falkowskiego.
Gratulujemy Uczniom, którzy doskonale łączą naukę z uprawianiem sportu, dziękujemy trenerom za codzienną sumienną pracę, która przynosi takie efekty.
Dziękujemy całej Radzie Pedagogicznej za umiejętność współpracy w celu osiągania wspólnych sukcesów i przede wszystkim za wspieranie młodych sportowców.

GALERIA
» Koniec sportowych wakacji
Koniec sportowych wakacji


Początek nowego roku szkolnego to nie tylko powrót młodzieży w ławy szkolne, ale również na sportowe areny.
9 września 2017 nasze siatkarki i siatkarze rozegrali mecz przeciwko swoim starszym koleżankom i kolegom (absolwentom naszej szkoły) w ramach Dni Sporu na Orlikach zorganizowanych przez animatorów p. Mieczysława Gawieńczyka i p. Karola Czubkowskiego.

Nasza reprezentacja w składzie; Julia Januszewska, Julia Dąbrowska, Michał Minkiewicz, Kacper Zalewski i Artur Daniłowski pokonali reprezentację absolwentów w składzie; Katarzyna Kisło, Karolina Stypułkowska, Jakub Tabor, Michał Rybicki, Hubert Zawistowski, Patryk Wojtach, Dawid Rydzewski.
Organizowany po raz pierwszy "Dzień Sportu na Orliku" to impreza rodzinna, mająca na celu m.in. integrację międzypokoleniową. Organizatorami wydarzenia w skali kraju są animatorzy realizujący program Ministerstwa Sportu i Turystyki "Lokalny Animator Sportu 2017", którego operatorem jest Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.

Serdeczne podziękowania kieruję do swoich wszystkich zawodniczek i zawodników za wsparcie fajnej inicjatywy, a w szczególności naszym absolwentom, którzy nie zrywają kontaktu ze szkołą i sportem i w każdej wolnej chwili czynnie uczestniczą w naszych treningach i imprezach siatkarskich.

trener;
Marzena Stypułkowska

GALERIA
» Norwidalia
NORWIDALIA - 2.10.2017r. - poniedziałek

W tym dniu odbędą się lekcje według harmonogramu:

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.40 - 10.25
4. 10.35 - 11.20
5. 11.25 - 12.10
12.10 – Norwidalia (ok 2 godziny)

W Norwidaliach uczestniczą wszystkie klasy oraz wszyscy nauczyciele.

» Lekcja historii
LEKCJA HISTORII

18 września uczniowie klasy III B na lekcji historii mieli okazję spotkać się z p. Urszulą Ziober, prawnuczką kpt. Juliana Nietupskiego, oficera Wojska Polskiego zamordowanego w Katyniu. Dla uczczenia Jego pamięci przed wejściem do naszej szkoły. został posadzony dąb i postawiona płyta pamiątkowa,
Pani Urszula Ziober jest autorką książki "Spódniczka ze starej podszewki". Opisuje w niej historię swojej babci Janiny Janowicz (córki kpt. Juliana Nietupskiego). Spotkanie z autorką było doskonałą lekcją historii dla uczniów, którzy dowiedzieli się o tragicznych losach młodej dziewczyny w czasie wojny, Dziewczyny, która z dnia na dzień została pozbawiona wszystkiego i wraz z matką i młodszą siostrą zesłana do Kazachstanu. Pani Urszula przekonała młodzież, że „Spódniczka ze starej podszewki” to książka ważna, przechowująca pamięć o czasach, w których nikt z nas nie chciałby żyć.
Zachęcamy do zapoznania się z lekturą. Jeden egzemplarz znajduje się w bibliotece szkolnej..
» Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży
Zapraszamy chętnych uczniów z ZSOiZ w Mońkach do projektu „Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży”. Celem projektu jest uświadomienie wartości dziedzictwa i tożsamości lokalnej, zaangażowanie młodzieży w działania promujące lokalne dziedzictwo, ocalenie od zapomnienia dziedzictwa materialnego i niematerialnego. Dla zainteresowanych uczniów planowane są na początku października 2-godzinne warsztaty w MOK-u, następnie 6- godzinne szkoleniowe badania terenowe, potem opracowanie zebranych informacji i zdjęć i prezentacja wyników pracy młodzieży w formie wystawy połączonej z prelekcją (w listopadzie w MOK-u). Będziemy robić zdjęcia zabytkom z naszej okolicy ( kościołom, kapliczkom, zabytkowym domom itp.), pytać ludzi o historię tych miejsc, a następnie udostępnić efekty naszej pracy innym.
Chętni proszeni są o zapisywanie się do T. Mlejnek-Dylewskiej, E.Nowickiej, A.Bielińskiej i A.Blaszko. Serdecznie zapraszamy!
» Rekrutacja


Prezentacja dla Rodziców


Lib Dub - LO Mońki


Teledysk promujacy LO Mońki
» Projekty
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
» Partnerzy
bgzpnb arr pomiar netcom kbs rol-pol perfect english bank spółdzielczy agromet eko-pasz MUKSGim-Net Podlaska Platforma Edukacyjna