» Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2016/2017
Uroczyste Podsumowanie
Współzawodnictwa Sportowego 2016/2017

W dniu 22.09.2017 roku na Stadionie w Białymstoku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018. Po ogłoszeniu wyników współzawodnictwa sportowego odbył się akt wręczenia pucharów dyrektorom wyróżnionych szkół oraz listów gratulacyjnych Podlaskiego Kuratora Oświaty i Przewodniczącego Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego wystosowanych do nauczycieli wychowania fizycznego.
Uroczystość otworzył i wszystkich przywitał Prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Pan Kazimierz Gwiazdowski.
Po uroczystym przywitaniu gości Wiceprezes PWSZS Pan Marek Sadowski przedstawił oficjalne wyniki współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, szkół podstawowych małych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, gmin wiejskich, gmin miejskich i powiatów. Przedstawicielom wyróżnionych szkół, gmin i powiatów wręczono puchary ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego; dyrektorzy szkół otrzymali dodatkowo listy gratulacyjne Podlaskiego Kuratora Oświaty dla nauczycieli, których podopieczni uzyskali najlepsze wyniki sportowe w roku szkolnym 2016/2017.
Program współzawodnictwa sportowego obejmował 15 dyscyplin sportowych z czego do współzawodnictwa wchodziło 5 najważniej punktowanych. Współzawodnictwo sportowe szkół prowadzone było w trzech kategoriach:
*główna (łącznie chłopcy i dziewczęta) – ZSOiZ w Mońkach zdobyła IX miejsce w województwie na 86 szkół
*dziewcząt – VII miejsce w województwie na 80 szkół
*chłopców – XI miejsce w województwie na 80 szkół
W roku szkolnym 2016/2017 młodzież naszej szkoły startowała i najlepiej punktowała w następujących dyscyplinach sportowych:

Dziewczęta;
Sprawni jak żołnierze – IV miejsce,
Piłka siatkowa – III miejsce,
Jazda rowerem na orientację – IV miejsce
Siatkówka plażowa – I miejsce,
Lekkoatletyka – X miejsce,

Chłopcy;
Piłka siatkowa – V miejsce,
Sprawni jak żołnierze - V miejsce,
Siatkówka plażowa– V miejsce,
Lekkoatletyka – XI miejsce,
Futsal – II miejsce, II liga

Na uroczystym podsumowaniu współzawodnictwa sportowego za ubiegły rok szkolny nasza szkoła otrzymała puchar, który zostały wręczony na ręce Dyrektora Szkoły p. Krzysztofa Falkowskiego.
Gratulujemy Uczniom, którzy doskonale łączą naukę z uprawianiem sportu, dziękujemy trenerom za codzienną sumienną pracę, która przynosi takie efekty.
Dziękujemy całej Radzie Pedagogicznej za umiejętność współpracy w celu osiągania wspólnych sukcesów i przede wszystkim za wspieranie młodych sportowców.