» Lekcja historii
LEKCJA HISTORII

18 września uczniowie klasy III B na lekcji historii mieli okazję spotkać się z p. Urszulą Ziober, prawnuczką kpt. Juliana Nietupskiego, oficera Wojska Polskiego zamordowanego w Katyniu. Dla uczczenia Jego pamięci przed wejściem do naszej szkoły. został posadzony dąb i postawiona płyta pamiątkowa,
Pani Urszula Ziober jest autorką książki "Spódniczka ze starej podszewki". Opisuje w niej historię swojej babci Janiny Janowicz (córki kpt. Juliana Nietupskiego). Spotkanie z autorką było doskonałą lekcją historii dla uczniów, którzy dowiedzieli się o tragicznych losach młodej dziewczyny w czasie wojny, Dziewczyny, która z dnia na dzień została pozbawiona wszystkiego i wraz z matką i młodszą siostrą zesłana do Kazachstanu. Pani Urszula przekonała młodzież, że „Spódniczka ze starej podszewki” to książka ważna, przechowująca pamięć o czasach, w których nikt z nas nie chciałby żyć.
Zachęcamy do zapoznania się z lekturą. Jeden egzemplarz znajduje się w bibliotece szkolnej..