» Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży
Zapraszamy chętnych uczniów z ZSOiZ w Mońkach do projektu „Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży”. Celem projektu jest uświadomienie wartości dziedzictwa i tożsamości lokalnej, zaangażowanie młodzieży w działania promujące lokalne dziedzictwo, ocalenie od zapomnienia dziedzictwa materialnego i niematerialnego. Dla zainteresowanych uczniów planowane są na początku października 2-godzinne warsztaty w MOK-u, następnie 6- godzinne szkoleniowe badania terenowe, potem opracowanie zebranych informacji i zdjęć i prezentacja wyników pracy młodzieży w formie wystawy połączonej z prelekcją (w listopadzie w MOK-u). Będziemy robić zdjęcia zabytkom z naszej okolicy ( kościołom, kapliczkom, zabytkowym domom itp.), pytać ludzi o historię tych miejsc, a następnie udostępnić efekty naszej pracy innym.
Chętni proszeni są o zapisywanie się do T. Mlejnek-Dylewskiej, E.Nowickiej, A.Bielińskiej i A.Blaszko. Serdecznie zapraszamy!