» mFUNDACJA
OGŁOSZENIE

Chcesz doskonalić swoje umiejętności komputerowe, pracować w chmurze, tworzyć aplety i quizy, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę matematyczną - zgłoś się do projektu: Z CHMURY DO MATURY
Pierwsze zajęcia 29.09.2017r. (czwartek), godz. 14.10 Sala 34 (LO)

Zgłoszenia do p. Agaty Szpyruk lub do p. Marty Reut
( Ilość miejsc ograniczona)
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Od września do grudnia tego roku w naszej szkole będzie realizowany projekt „Z chmury do matury”. Projekt zakłada wzrost zainteresowania uczniów matematyką i jej praktycznym zastosowaniem. Jego celem jest zachęcanie uczniów do brania udziału w konkursach i poszerzaniu wiedzy matematycznej, kształtowanie nawyku samodzielnego zdobywania wiedzy poprzez korzystanie z nowoczesnych technologii m.in. Dysku Google, i aplikacji Quizizz, oraz zainspirowanie jak największej liczby uczniów i nauczycieli do sięgnięcia po nowe metody uczenia się i przekazywania wiedzy.
W ramach projektu prowadzone będą dodatkowe zajęcia pozalekcyjne (łącznie 15 godz. lek.) dla uczniów, którzy będą współtworzyć szkolny bank zadań zawierający testy i quizy z różnych działów matematyki, testy powtórzeniowe, zamieszczane na Dysku Google, z którego będą mogli korzystać uczniowie i nauczyciele całej szkoły. Nauczyciel matematyki wprowadzi innowacyjną metodę powtórzenia materiału poprzez wykorzystanie tablicy interaktywnej , aplikacji multimedialnych i urządzeń mobilnych. Zbada również skuteczność wykorzystania testów w aplikacji Quizizz i zadań dostępnych na Dysku Google w przygotowaniu uczniów do matury z matematyki.
Szkoła zostanie doposażona w urządzenia elektroniczne ( tablety z których będą korzystać uczniowie , nieposiadający własnego sprzętu i zestaw 30 kalkulatorów).
Planowane są dwa wyjazdy studyjne: do Białegostoku na zajęcia z robotyki na UwB i do Warszawy na Giełdę Papierów Wartościowych i warsztaty reklamy, oraz trzy wyjścia na terenie Moniek: do banku, Urzędu Skarbowego, do dobrze prosperującej firmy (np. MSM Mońki).
W ramach projektu zostaną przeprowadzone 3 konkursy z cennymi nagrodami:
1.„Najciekawsze zadanie z matematyki” – dla uczniów umieszczających zadania w chmurze;
2.” Najlepszy z najlepszych” – dla uczniów aktywnie zaangażowanych w projekcie ;
3. „Szkolny Konkurs Matematyczny” ( w trzech kategoriach dla klas I, II, III ) – dla wszystkich uczniów LO
Jako posumowanie uczniowie przedstawią działania projektowe całej społeczności szkolnej w formie prezentacji.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku w kwocie 8000 zł. i uzyskamy wsparcie finansowe Starostwa Powiatowego.
Agata Szpyruk