» Wyjazd integracyjno-edukacyjny klasy I b LO
Wyjazd integracyjno-edukacyjny klasy I b LO
20 września 2017 roku nasza klasa- 1b ( o profilu humanistyczno-medialnym)- udała się na wycieczkę do Białegostoku .
Głównym celem wyjazdu była wizyta w redakcji lokalnych gazet oraz seans filmowy. Wykorzystując chwilę wolnego czasu, zwiedziliśmy też część Uniwersytetu w Białymstoku przy Placu NZS 1. Pracownica UwB oprowadziła nas, m.in. po wydziałach filologii, pedagogiki, historii. Udało nam się zajrzeć nie tylko do jednej z najnowocześniejszych sal uniwersytetu, ale także do zabytkowej auli.
Następnie udaliśmy się do pobliskiej redakcji „Gazety Współczesnej” oraz „Kuriera Porannego”(prasowy duet z Podlasia). Dziennikarka, pani Katarzyna Ł. starała się nam przybliżyć plusy i minusy pracy w gazecie, w czym pomogli jej współpracownicy, których procesowi tworzenia artykułów mieliśmy okazję się przyjrzeć. Następnie zaprowadzono nas do sali konferencyjnej- był to czas na zadawanie dziennikarce pytań.
Ostatni punkt wyjazdu to seans kinowy- obejrzeliśmy film pt. „Tulipanowa gorączka”.
Opiekę sprawowały : p. W. Magnuszewska i p. D. Szydłowska.
Za nami dopiero jedna wycieczka, ale wiemy, że w tym roku szkolnym czeka nas jeszcze wiele ciekawych wyjazdów, które gwarantuje przynależność do klasy humanistycznej.

Maja Szaciłowska kl. I b

zdjęcia w galerii