» Liceum

» Kontakt
ul. Tysiąclecia 15
19-100 Mońki
tel./fax: (0-85)716-27-38
sekretariat@zsmonki.pl
» Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
» Bezpieczna szkoła


» BIP
» Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 908
Najnowszy użytkownik: dawid
» Rekrutacja 2017/2018
Informator dla gimnazjalistów - zasady rekrutacji do ZSOiZ w Mońkach
w roku szkolnym 2017/2018.

Podanie i karta informacyjna kandydata do ZSOiZ na rok szkolny 2017/2018.

» Warsztaty w Wyższej Szkole Medycznej
12 kwietnia klasa IIc uczestniczyła w warsztatach Wyższej Szkole Medycznej organizowanych w ramach Dni Otwartych. Młodzież wysłuchała wykładu „Inżynieria genetyczna wczoraj i dzisiaj”, poznała ofertę edukacyjna WSM i wyruszyła do laboratorium, gdzie:
1. Sprawdziła „Czy warzywa i owoce mają DNA? – izolacja kwasów nukleinowych” – najbardziej widoczne DNA ma cytryna.
b) Oznaczyła węglanową twardość wody wodociągowej - miareczkowanie to nic trudnego.
c) Każdy sobie stworzył wymarzone mydełko.
Wycieczka bardzo podobała się klasie, uczniowie zdobyli nowe umiejętności praktyczne w pracy laboratoryjnej.
Bardzo dziękujemy pracownikom naukowym WSM w Białymstoku za tak miłe i fachowe przyjęcie nas w murach uczelni.
Opiekunowie
p.A.Brozio
p.M.Dąbrowska

GALERIA ZDJĘĆ >>>>>


» Wojna domowa w Syrii
Monieckie Towarzystwo Historyczne zaprasza 25.04.2017 r. na godzinę 17.30 do Biblioteki Publicznej w Mońkach (dział dla dorosłych) na wykład dr. hab., profesora UwB Daniela Boćkowskiego pt.:
„Wojna domowa w Syrii i jej wpływ na stosunki międzynarodowe”

Prof. Daniel Boćkowski jest pracownikiem naukowym w Zakładzie Dziejów Europy XIX i XX w. Instytutu Historii PAN (Pracownia Dziejów Rosji i ZSRR) oraz Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie pełni funkcję kierownika Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego. Od 2007 jest profesorem nadzwyczajnym UwB. W pracy naukowej zajmuje się najnowszą historią Polski, losami ludności polskiej w ZSRR, bezpieczeństwem międzynarodowym (terroryzm, fundamentalizm religijny) oraz współczesnym światem islamskim.
» Zakończenie roku szkolnego III LO,IV Technikum, LOdD
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach III LO , IV Technikum oraz LO dla Dorosłych w ZSOiZ w Mońkach odbędzie się w piątek 28.04.2017r. o godz.13.00 w budynku LO przy ul. Tysiąclecia 15.
W apelu uczestniczą trzyosobowe delegacje ze wszystkich klas wyznaczone przez wychowawców.
» Dni wolne
Zgodnie z kalendarzem organizacji roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym oraz Technikum 2 maja, 4 maja, 5 maja oraz 8 maja są dniami wolnymi od zajęć.

W Zasadniczej Szkole Zawodowej 2 maja, 4 maja, 5 maja są dniami wolnymi od zajęć.

(Podstawa prawna – Rozp. MENiS z 18.04.2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego
(Dz.U.Nr 46 poz.432 z późn. zm.)
» REKRUTACJA - WAŻNE !
Terminy składania dokumentów na rok szkolny 2017/2018 do klas I zostaną podane po ukazaniu się Zarządzenia Podlaskiego Kuratora Oświaty.
» Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W dniu 11 kwietnia 2017r. w sali Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na temat: „Młodzież zapobiega pożarom”.
Miło mi poinformować, iż cztery pierwsze miejsca zajęli uczniowie ZSOiZ w Mońkach.

I miejsce zajęła uczennica klasy II c – Natalia Dąbrowska
II miejsce zajął uczeń klasy III a – Karol Wilczewski
III miejsce zajął uczeń klasy I a – Łukasz Łobacz
IV miejsce zajął uczeń klasy III c – Adam Leszczeyński.

Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca będą reprezentowali powiat moniecki na szczeblu wojewódzkim konkursu.

Opiekun: Krzysztof HarasiukGALERIA
» Dni Otwarte 2017
Dni Otwarte w ZSOiZ w Mońkach
W dniach 29.03- 31.03.2017 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas III gimnazjów powiatu monieckiego. W dwóch budynkach- przy ulicy Tysiąclecia i ulicy Szkolnej młodzież zapoznawała się z ofertą edukacyjną ZSOiZ na rok szkolny 2017/2018. Gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w pokazach doświadczeń z biologii, chemii, fizyki oraz geografii, w przedstawieniu w języku angielskim pt „ Makbet”, przygotowanym przez koło teatralne LO, a także wziąć udział w konkursie na najbardziej atrakcyjne zdjęcie zrobione podczas Dni Otwartych.
Na przyszłych uczniów ZSOiZ w Mońkach czeka bogata i atrakcyjna oferta kształcenia, wśród której znajdują się następujące propozycje:
- w Liceum Ogólnokształcącym klasy o profilu: humanistyczno-medialnym, biologiczno-chemicznym oraz politechnicznym,
- w Technikum klasy w zawodach: technik transportu kolejowego (nowość), technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik handlowiec i technik rolnik,
- w Szkole Branżowej klasy w zawodach: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, rolnik oraz oddział wielozawodowy.

Uczniów niepełnosprawnych zapraszamy do nauki w Szkole Przysposabiającej do Pracy.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom z Gimnazjum w Jaświłach, Krypnie, Kalinówce Kościelnej, Jasionówce, Goniądzu, Trzciannem i Gimnazjum w Monkach za odwiedzenie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że się wkrótce zobaczymy.
Zapraszamy .


GALERIA
» Debata Społeczna - Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ
Komendant Powiatowy Policji w Mońkach zaprasza wszystkich zainteresowanych na debatę społeczną pn. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ.
Debata Społeczna pn. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ odbędzie się 6 kwietnia 2017 roku o godzinie 10:00 w Liceum Ogólnokształcącym w Mońkach przy ul. Tysiąclecia 15. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
» Hamlet

» TOLERANCJA PODSTAWĄ DOBREGO SPOŁECZEŃSTWA
Kontynuując działania projektu TOLERANCJA PODSTAWĄ DOBREGO SPOŁECZEŃSTWA, spotkaliśmy się wczoraj 29.marca z naszą Mentorką Panią Anną Janiną Klozą, która poprowadziła warsztaty JAK PIĘKNIE SIĘ RÓŻNIĆ?
Głównym celem warsztatów było lepsze poznanie się grupy współpracującej ze sobą, ale także nauka tolerancji. Poprzez szereg ćwiczeń, doświadczyliśmy istnienia różnorodności na różnych poziomach - we własnym wnętrzu, w klasie, w społeczeństwie. Próbowaliśmy-bardzo skutecznie-odpowiedzieć na pytanie czym jest różnorodność w społeczeństwie? jakie trudności może powodować?jak przeciwdziałać trudnościom z różnorodnością społeczną?
Uczniowie poruszali się w następujących obszarach tematycznych:
JA CZY NIE JA?
JESTEŚMY WYJĄTKOWI.
WIDZĄCE DŁONIE.
LUSTRA.
CZTERY KĄTY
KOLORY
OBRAZ PORY DNIA
RÓŻNORODNOŚĆ W SZKOLE
Zdobyliśmy nową wiedzę o sobie samych, a przy tym dobrze bawiliśmy się!
Opiekun: Justyna Skutnik
GALERIA

» TOLERANCJA PODSTAWĄ DOBREGO SPOŁECZEŃSTWA
W dniu 28 marca, już po raz kolejny uczniowie naszego Liceum, w ramach projektu TOLERANCJA PODSTAWĄ DOBREGO SPOŁECZEŃSTWA, spotkali się z członkami lokalnego zespołu Pogodna Jesień, by przygotować wspólny występ - śpiewanie konopielek. Kontynuujemy w ten sposób podtrzymywanie tradycji ludowych naszego regionu, oraz realizujemy cele projektu - antydyskryminacji ze względu na wiek. My już wiemy jak wesoło można bawić się z Tymi, którzy osiągnęli już w jesień swego życia. Uczymy się kreatywności,
mądrości życiowych Starszych, poznajemy tradycje ludowe i przekonujemy się o tym, że schyłek życia człowieka nie jest taki zły:)

opiekun: Justyna Skutnik
GALERIA
» Rekrutacja


Prezentacja dla Rodziców


Lib Dub - LO Mońki


Teledysk promujacy LO Mońki
» Projekty
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
» Partnerzy
bgzpnb arr pomiar netcom kbs rol-pol perfect english bank spółdzielczy agromet eko-pasz MUKSGim-Net Podlaska Platforma Edukacyjna