» Liceum

» Kontakt
ul. Tysiąclecia 15
19-100 Mońki
tel./fax: (0-85)716-27-38
sekretariat@zsmonki.pl
» Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
» Bezpieczna szkoła


» BIP
» Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 908
Najnowszy użytkownik: dawid
» Rekrutacja 2017/2018
Informator dla gimnazjalistów - zasady rekrutacji do ZSOiZ w Mońkach
w roku szkolnym 2017/2018.

Podanie i karta informacyjna kandydata do ZSOiZ na rok szkolny 2017/2018.

» Zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach odbędzie się w piątek 23.06.2017r. o godz.9.00 w budynku przy ul. Szkolnej 22 (hala sportowa).

Klasa Wychowawca Numer sali
I a Katarzyna Nazaruk sala 32
I b Renata Szorc sala 34
I c Mirosława Dąbrowska sala 35
II a Barbara Zabłudowska sala 41
II b Maria Szorc sala 40
II c Agata Szpyruk sala 38
I r/w/m Krzysztof Harasiuk sala 11
I Tżg Alina Brozio sala 28
I Tr/Thot Elżbieta Nowicka sala 31A
II r/w Katarzyna Rożko sala 29
II mop Zbigniew Kuczyński sala 9
II Tżg/Th Marta Wiercioch sala 7
II Tr/Ti Justyna Skutnik sala 8
III r Cezary Żak sala 6
III mop/w Jolanta Randzio sala 10
III Tżg/Ti Bogumiła Wysocka sala 30
III Tr/Tot Jolanta Kozłowska sala 84

» Rekrutacja do Szkół Zaocznych
» Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży
Projekt „Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży” otrzymał dofinansowanie w wysokości 3500,00 zł ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Konkursu Oddolnych Inicjatyw Kulturalnych Mieszkańców Gminy Mońki pn. „Kreatywnie w MOK-u”.

W ramach projektu, od września do października zorganizowanych zostanie cykl warsztatów, skierowanych do młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

Warsztaty obejmować będą przygotowanie do prowadzenia dokumentacji ewidencyjnej dziedzictwa kulturowego, szkoleniowe badania terenowe oraz opracowanie zebranych informacji i sporządzeniu dokumentacji ewidencyjnej.

Wyniki pracy młodzieży zaprezentowane zostaną w listopadzie podczas wystawy w Monieckim Ośrodku Kultury. Wydana zostanie też krótka publikacja oraz interaktywna mapa lokalnego dziedzictwa.

Wykonana dokumentacja przekazana zostanie do Urzędu Gminy w Mońkach, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Białymstoku oraz Biblioteki Publicznej w Mońkach.

Projekt opracowany został przez nauczycieli ZSOiZ: Annę Bielińską, Teresę Mlejnek-Dylewską, Elżbietę Nowicką i Andrzeja BlaszkoKoordynator projektu: Anna Bielińska

» wyjazd klasy humanistycznej
Kolejny wyjazd klasy humanistycznej.
12 czerwca 2017 roku , klasa I b (humanistyczna) miała przyjemność gościć na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Studenci z Artystycznego Koła Teatralnego ,,Stukot” zaprezentowali spektakl muzyczny ,,Niepokój, niepewność. Piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach”. Warto było być … .
Opiekunowie: R. Szorc, W Magnuszewska
» Wizyta duszpasterska w LO w Mońkach
Wizyta duszpasterska w LO w Mońkach

,,… być dobrym jak chleb” (Brat Albert Chmielowski)- pod takim hasłem odbyła się wizyta duszpasterska J.E. Księdza Biskupa Henryka Ciereszki w naszym liceum. 12 czerwca 2017 r. Ks. Biskup spotkał się z uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły.
Zapraszamy do fotoreportażu.
» Nie czekaj - pisz!
Wyniki konkursu literackiego "Nie czekaj – pisz! - organizowanego przez pracowników Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej.

W konkursie wzięło udział 3 uczniów, którzy zaprezentowali własne wiersze w języku rosyjskim. Twórczość wszystkich naszych uczniów została doceniona.

Julian Iwanicki z klasy Ib uzyskał III miejsce za wiersz «Фуга мунди»

Magda Rafało IIIa zdobyła II miejsce za wiersz «Обыкновенная любовь»

Emilia Kuczyńska III c zdobyła Wyróżnienie za wiersz «Тишина»


Serdecznie gratulujemy!
» Zdrowie i uroda pod kontrolą
24.05.2017 klasa Ic uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Zdrowie i uroda pod kontrolą” ramach Dni Otwartych WSM w Białymstoku. Młodzież wysłuchała wykładu na temat „Pielęgnacja skóry problemowej w gabinecie kosmetycznym oraz w warunkach domowych” następnie odbyły się zajęcia z kosmetologii „Niwelowanie blizn potrądzikowych – Diagnostyka skóry pod kątem wykwitów pierwotnych i wtórnych”. Szczególnie zainteresowane były dziewczyny, które myślą o wykonywaniu takiego zawodu. Kolejne zajęcia z fizjoterapii a dokładnie z kinezyterapii, gdzie młodzież zobaczyła i przede wszystkim sama spróbowała poruszania się na kulach i wózkach. Okazało się, że nie jest to tak proste i ludzie niepełnosprawni muszą mieć w sobie dużo siły też tej fizycznej w życiu codziennym.
Na koniec każdy mógł zrobić mydełko swoich marzeń :)
opiekunowie
p.Mirosława Dąbrowska
p. A.M.Sienkiewicz
» KAT 2017
Powiatowy turniej kreatywności dla gimnazjalistów
9 czerwca w naszym liceum spotkały się drużyny gimnazjalistów z Goniądza, Jasionówki, Jaświł, Kalinówki, Moniek i Trzciannego. Powiatowy Turniej Kreatywności zorganizowany został przy wsparciu drużyny uczniów LO, która uczestniczyła w bieżącym roku szkolnym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności. Rywalizacja obejmowała zadanie przygotowane przez uczestników wcześniej w szkołach oraz pięć wyzwań grupowych sprawdzających kreatywność, wyobraźnię, logiczne i twórcze myślenie zawodników. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zespołów, jak i wsparciu kibiców, wszyscy znakomicie radzili sobie z kolejnymi zadaniami. Zabawa była świetna. Ostatni punkt imprezy stanowił wspólny piknik gimnazjalistów, ich opiekunów oraz gospodarzy turnieju. Gratulacje należą się wszystkim drużynom! Do zobaczenia za rok :)

Organizatorzy Turnieju:
Elżbieta Dembowska
Katarzyna Mońko
Barbara Zabłudowska


GALERIA
» Złote Dziewczyny na Piasku
ZŁOTE DZIEWCZYNY NA PIASKU
Zawodniczki S.O.S LO Mońki Mistrzyniami Województwa
w Licealiadzie Szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej


30 maja na boiskach przy SP2 po raz pierwszy zostały rozegrane finały Licealiady w siatkówce plażowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów z Łap, Sejn, Białegostoku, Suwałk i oczywiście z Moniek.
Turniej rozgrywano systemem „brazylijskim”. Pogoda dopisała. Słońce, ciepło i sportowa atmosfera niosły nasze dziewczyny od zwycięstwa do zwycięstwa. Magdalena Rafało, Aleksandra Dębowska i Julia Januszewska pokonywały swoje rywalki bez straty seta. Wygrały wszystkie mecze po 2:0, w finale pokonując zespół LO Sejny również bez straty seta.

Podczas uroczystego zakończenia LICEALIADY wręczone zostały nagrody drużynowe i indywidualne:
za miejsca I III- puchary, medale i dyplomy trenerom oraz medale zawodniczkom, dodatkowo trener najlepszego zespołu otrzymał koszulkę „mistrza województwa podlaskiego”,
za miejsce IV puchar i dyplom trenerowi.

Wręczono także dodatkowe nagrody rzeczowe i upominki ufundowane
przez sponsorów:
Starostwo Powiatowe w Mońkach - Andrzej Franciszek Daniszewski
Dyrekcja Szkoły - Krzysztof Falkowski i Rada Rodziców przy LO
Prezesa POZPS Białystok – Dariusz Jaworowski
Net –Com.


Składam serdeczne podziękowanie i gratulacje klubowemu trenerowi dziewcząt p. Dariuszowi Jaworowskiemu, jednocześnie dziękując za pomoc przy organizacji finału i udostępnienie boisk, Dyrekcji ZSOiZp. Krzysztofowi Falkowskiemu oraz sponsorom za ufundowane nagrody, p. Szczepanowi i Jurkowi za techniczną pomoc w przeprowadzeniu zawodów, swoim zawodnikom Michałowi i Kacprowi za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów a przede wszystkim Magdzie , Oli i Julce za ogromny sukces emocje i ciężką pracę na treningach czego efektem jest Mistrzostwo Województwa.

Marzena Stypułkowska

GALERIA
» Spływ kajakowy
Spływ kajakowy

6 czerwca br. odbył się spływ kajakowy po rzece Biebrzy. Wzięli w nim udział uczestnicy projektu edukacyjnego "Żyliśmy razem przez wieki". Celem spływu było poznanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywny sposób spędzania czasu.
Swoją przygodę na Biebrzy rozpoczęliśmy w Dolistowie. Po godzinie spędzonej w kajakach, w czasie której dość często zdarzało się nam wpływać w przybrzeżne szuwary, dotarliśmy w końcu do Wrocenia. Tam był krótki odpoczynek przy ognisku i możliwość wykąpania się pod czujnym okiem ratownika p. K. Harasiuka. Następnie popłynęliśmy w kierunku Dawidowizny. Rzeka Biebrza przy pięknej, słonecznej pogodzie ukazała swoje walory przyrodnicze i zaskoczyła różnorodnością. Uczestnicy po przepłynięciu 21 km. z sukcesem dotarli do mety w Goniądzu. Wszyscy są zgodni w stwierdzeniu, że spływ kajakowy to wspaniały sposób na relaks na łonie natury.
Zwieńczeniem wycieczki i zakończeniem projektu edukacyjnego było odwiedzenie cmentarza żydowskiego w Goniądzu.
» Wyjazd do Krakowa
Wyjazd do Krakowa
W dniach 31.05 do 03.06 przebywaliśmy na finale Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w Krakowie. Wyruszyło nas 8 osób. Z IIc Ania Skutnik, Weronika Jurgiel, Kasia Poduch, Emilia Rawa, Patryk Sienkiewicz i Kamil Okrasiński, a także Kuba Olechno z IIa i jako opiekun projektu Anna Bielińska. W projekcie uczestniczyło więcej osób, ale nie wszyscy mogli pojechać. Pierwszy dzień upłynął nam na podróży i zwiedzaniu miasta, a zwłaszcza Wawelu i Rynku przy pięknej pogodzie. Drugiego dnia uczestniczyliśmy w grze miejskiej: chłopcy w grupie technologicznej, gdzie zdobyli maksymalną ilość punktów, a dziewczyny w części kulturowej, gdzie też zdobyły dużo punktów, a miały trudniejsze zadania. Drugiego dnia braliśmy udział w jednym z trzech półfinałów, gdzie mogliśmy zaprezentować nasz projekt „Zielone Mońki”. Wypadliśmy całkiem nieźle. Niestety do ścisłego finału już się nie dostaliśmy, konkurencja była duża, zwłaszcza z wielkich miast i ze sporym budżetem. Na koniec było wspólne zdjęcie i jeszcze jeden wieczór w Krakowie. Mogliśmy poznać miasto, młodzież z całej Polski, zobaczyć przeróżne działania społeczne poszczególnych grup i świetnie się bawić, zwłaszcza, że koszty dojazdu, noclegu i częściowo wyżywienia ponosili organizatorzy. Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom projektu, a także Wam wszystkim za oddane głosy.
Uczestnicy projektu i opiekun Anna Bielińska

GALERIA
» Rekrutacja


Prezentacja dla Rodziców


Lib Dub - LO Mońki


Teledysk promujacy LO Mońki
» Projekty
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
» Partnerzy
bgzpnb arr pomiar netcom kbs rol-pol perfect english bank spółdzielczy agromet eko-pasz MUKSGim-Net Podlaska Platforma Edukacyjna