» Wiersze
Uczniowie klasy I b ( humanistycznej), biorą udział ( z sukcesami) w różnych konkursach literackich. Oto próbka ich twórczości poetyckiej:

POEZJA KL. IB

» Pola Nadziei
Pola Nadziei
W niedzielę 22 maja wolontariuszki liceum włączyły się w ogólnopolską kampanię na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Zbiórka do puszek zorganizowana we współpracy z Fundacją „Pomóż Im” obyła się w parafii Św. Brata Alberta w Mońkach oraz w naszej szkole. Zebrane fundusze przekazane zostały Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. W akcję zaangażowały się: Emilia Rutkowska, Katarzyna Buńkowska kl. IIc, Natalia Kała, Julia Czarniecka, Martyna Nietupska, Zuzanna Blaszko, Urszula Zdańska kl. Ia, Klaudia Wojtach, Natalia Kozłowska kl. I c, Paulina Olszyńska kl. Ib.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom.
Opiekun: Elżbieta Dembowska

» WYJAZD W TATRY
» RAJD ROWEROWY
RAJD ROWEROWY
15 maja 2017 r. grupa uczniów realizująca projekt "Żyliśmy razem przez wieki" uczestniczyła w rajdzie rowerowym. 53 km. wyjazd był ciekawą wycieczką krajoznawczą, alternatywą na wspólne spędzenie czasu i przede wszystkim okazją do poznania ciekawej historii społeczności knyszyńskich Żydów oraz miejsca ich pochówku (kirkut). Dopełnieniem rajdu był obiad w restauracji regionalnej "Kugel", gdzie uczestnicy mogli spróbować potraw kuchni żydowskiej.

» Konkur Literacki
KONKURS LITERACKI
W dniu 9 maja 2017r., podczas Dnia Godności, ogłoszono wyniki konkursu literackiego ,,Niepełnosprawni- szczęśliwi wśród nas” 2017. W kategorii POEZJA - I miejsca zajęły: Ewelina Kulesza i Emilia Dąbrowska (kl. I b), II miejsce-Dominika Bajko (kl. I b), III miejsce- Ewelina Trybułowska (kl. I c), Julian Iwanicki (kl. I b), wyróżnienie : Paulina Czyżewska i Konrad Karwacki(kl. I b). W kategorii PROZA-na I miejsce otrzymały: Natalia Krukowska i Eliza Kulima (kl. I b), II miejsce zajął Dawid Malinowski (kl. I b), zaś III miejsce przypadło Urszuli Bobrowskiej, Paulinie Olszyńskiej, Mateuszowi Rutkowskiemu i Julianowi Leszkowiczowi (kl. I b). Wyróżnienie otrzymała Klaudia Brasławska (kl. I b).
W konkursie udział wzięło 14-stu uczniów z klasy I b – humanistycznej (opiekun W. Magnuszewska).
Organizator konkursu: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Downarach .
W dniu 9 maja 2017 r. klasa I b (razem z wychowawcą p. Renatą Szorc) uczestniczyła w Marszu Godności.
» Dni Otwarte Uniwersytetu w Białymstoku
24 kwietnia młodzież z Liceum uczestniczyła w Dniu Otwartym Uniwersytetu w Białymstoku organizowanym przez Wydział Filologiczny. Nasi uczniowie mieli okazje brać udział w Panelu dyskusyjnym „Znane osoby z Wydziału Filologicznego”, warsztatach poetyckich, wykładzie „Rosja znana i nieznana”, zajęciach laboratoryjnych „Uczymy się wymowy Л” oraz przedstawieniu przygotowanym przez studentów filologii rosyjskiej „Сказка о рыбаке и рыбке”.

» Nastał czas matur

4 maja 2017r., 132 licealistów naszej szkoły rozpoczęło tegoroczne zmagania maturalne.

Za nimi egzaminy pisemne z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie, a także część egzaminów ustnych.

Wiele emocji wciąż jednak przed nimi. W kolejnych dniach abiturienci zmierzą się z biologią, chemią, geografią, historią i fizyką.

Powodzenia! Trzymamy kciuki!

» Uroczyste zakończenia roku szkolnego maturzystów (28.05.2017)

28 kwietnia 2017 roku, w budynku LO im. C.K. Norwida w Mońkach odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych- liceum, technikum i liceum dla dorosłych.

Oprócz Dyrektora ZSOiZ w Mońkach p. Krzysztofa Falkowskiego, ciepłe słowa do maturzystów skierowali zaproszeni goście.

Wyróżniający się w nauce abiturienci zostali nagrodzeni stypendiami Starosty i Dyrektora oraz nagrodami książkowymi. Natomiast medale, statuetki oraz dyplomy otrzymali sportowcy i aktorzy z koła teatralnego.

» HARMONOGRAM MATURALNY

HARMONOGRAM PISEMNYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH

» XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

25 kwietnia uczniowie ZSOiZ w Mońkach wzięli udział w organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej na poziomie diecezjalnym, który odbył się w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym naszej Archidiecezji w Białymstoku. Do konkursu przystąpili następujący uczniowie: Weronika Okrasińska i Krzysztof Radomski z klasy IIA Liceum oraz Klaudia Sienkiewicz z klasy I Technikum. Niestety uczniom nie udało zakwalifikować się do dalszego, czyli ogólnopolskiego etapu konkursu.

» Konkur Literacki
Od spotkań literackich po własne sukcesy…

Konrad Karwacki- uczeń klasy I b (humanistycznej) zajął II miejsce w IV Konkursie Literackim im. Anny Markowej. Konkurs organizowany jest przez Instytut Filologii Polskiej, pod honorowym patronatem Prezydenta Miast Białegostoku oraz Rektora Uniwersytetu w Białymstoku.

Prócz książek, Konrad otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, zaś jego wiersze będą drukowane w Kurierze Porannym.