Najnowszy użytkownik: sks
» Rekrutacja 2015/2016
» Dzień otwarty w liceum

Dzień otwarty w liceum

23 marca gościliśmy w szkole młodzież gimnazjalną z naszego powiatu i najbliższej okolicy. Odwiedzający liceum uczniowie poznali adresowaną do nich ofertę edukacyjną – m.in. prezentacje profili proponowanych w przyszłym roku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne i biologiczne w wykonaniu licealistów oraz pokazy geograficzne.
Przygotowano także stoiska prezentujące pozalekcyjną pracę szkoły - w ramach projektów Comenius, działalności wolontariatu, Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
Zainteresowani mogli poznać ofertę internatu i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, skorzystać z pomocy doradcy zawodowego.
Cieszymy się z dużej frekwencji podczas Dnia otwartego. Zapraszamy gimnazjalistów do nauki w naszej szkole.

Zdjęcia znajdują się w galerii

» Akcja HDK

!!!Dziękujemy!!!

We wtorek 10 marca odbyła się kolejna akcja honorowego oddawania krwi w naszej szkole.
Krew oddało 46 uczniów co dało 20,7 litrów drogocennej krwi.
Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy.
Warto pomagać.

Sz K PCK

» Akcja "Honorowego oddawania krwi"

10. III. 2015 odbędzie się kolejna akcja Honorowego Oddawania Krwi na ul. Szkolnej.
Uczniowie szkół zawodowych mogą zgłaszać się od godz. 9.00 a uczniowie LO od godz. 11.00
» Wizyta na UMB
25.02.2015 r młodzież z klas II c,/d i I c odwiedziła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Uczniowie brali udział w warsztatach laboratoryjnych przybliżających im pracę laboranta analityka, farmaceutę czy kosmetologa. Młodzież samodzielnie wykonywała barwne doświadczenia chemiczne, sporządzała według podanej mikstury maści, wypisywała recepty oraz szukała, obserwowała pod mikroskopem różnych komórek np. nowotworowych. Na zajęciach z kosmetologii zapoznała się
Z nowoczesnymi urządzeniami do badania, kontrolowania własnej skóry,
a tym samym zdrowia. Na zakończenie zwiedziła Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.
Oczywiście młodzieży najbardziej podobały się zajęcia laboratoryjne „Młoda Farmacja” – czyli chemia:)

opiekunowie
Alina Bozio
Mirosława Dąbrowska

» Dni Otwarte w ZSOiZ w Mońkach
Dni Otwarte w ZSOiZ w Mońkach

Dyrekcja nauczyciele i uczniowie ZSOiZ w Mońkach serdecznie zapraszają Gimnazjalistów i Rodziców na ,,Dzień Otwarty’’
w dniu 23 marca 2015 roku (poniedziałek):
godz. 9:00 – LO, ul. Tysiąclecia 15, Szkoły Zawodowe, ul. Szkolna 22.
Program:

» Wyjazd do Teatru
Wyjazd do Teatru Dramatycznego w Białymstoku

„ Ty wieś opuścisz, wieś ciebie nigdy”. Wsi Hektary z lat 80-tych przyglądała się 45-osobowa grupa młodzieży z klas: Ia, IIa, IIc.
W dniu 27 lutego, o godz. 20:00 uczniowie mieli przyjemność oglądać spektakl „Guguły”. Organizatorem wyjazdu była p. W.Magnuszewska – wychowawczyni klasy I a, zaś opiekunami były: p.B.Zabłudowska, p.J.Skutnik.
Wyprawę do Teatru Dramatycznego w Białymstoku zorganizowano we współpracy z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Białymstoku, w ramach projektu „Szkoła Konkretnych Umiejętności”

» Adoptuj z sercem
Rozpoczynamy projekt „Adoptuj z sercem” fundacji KASISI!
Dzięki ostatkowemu kiermaszowi słodkości zorganizowanemu w dn. 17.02.2015 przez kl. II b i szkolny wolontariat udało się zdobyć fundusze na przystąpienie do projektu „Adoptuj z sercem”. Zebraliśmy 250 zł.
Serdeczne podziękowania za wspaniałe wypieki należą się Paulinie Wrutniak, Zuzannie Tabor, Annie Dembowskiej i Paulinie Rutkowskiej z kl. IIb oraz Monice Kotuk z kl. IIa Dziękujemy także dziewczętom zajmującym się sprzedażą słodkości i wszystkim ofiarodawcom.
Czytaj więcej o projekcie „Adoptuj z sercem
» Posiedzenie Rady Pedagogicznej
W dniu 25 lutego 2015r. (tj. środa) o godz.14.30 w budynku LO przy ul. Tysiąclecia 15 odbędzie się Posiedzenie Rady Pedagogicznej podsumowujące I półrocze roku szk. 2014/2015.
Proszę o zapoznanie się ze sprawozdaniami złożonymi w kancelarii.
» Wręczenie listów pochwalnych i stypendium

W dniu 13 lutego 2015r. odbył się apel, na którym wręczono listy pochwalne i stypendium najlepszym uczniom.
Zdjęcia znajdują się w Galerii..

Imiona i nazwiska najlepszych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w I sem. r.szk.2014/2015.

» XVI Podlaskie Mistrzostwa w Ortogafii
XVI Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii - eliminacje szkolne – odbędą się w dniu
24 lutego 2015r. (wtorek) godz. 13.30 w sali nr 18 . Zapisy u polonistów.
W. Magnuszewska
» Apel do rodziców

Pomóżmy Kornelii odzyskać wzrok

Drodzy rodzice prosimy o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszej absolwentki, która zmaga się z poważną chorobą oczu zagrażającą utratą wzroku.
Poniżej zamieszczamy apel Kornelii.

Wolontariat Szkolny

AKTUALNE
Szkolne imprezy językowe i zajęcia pozalekcyjne jako przykład dobrej praktyki w podnoszeniu efektywności nauczania i uczenia się języków obcych

Wirtualny globus - strona współtworzona przez uczniów LO

ZAKOŃCZONE
Uczniowie z terenów wiejskich z certyfikatem ECDL

Projekt Archimedes

Eko-kluby przedsiębiorczości

Projekt -Rozwój kompetencji zawodowych w dobie kryzysu

MAPKA - Młodzieżowa Akademia Planowania Kariery!

Projekt Akademia Maturalna

Szkoła Kluczowych Kompetencji