» Rekrutacja 2016/2017
Zasady rekrutacji kandydatów do klas pierwszych w ZSOiZ
w Mońkach na rok szkolny 2016-2017.
» XVIII Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii
XVIII Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii

Eliminacje szkolne w LO im. C. K. Norwida w Mońkach odbyły się 21 lutego 2017 r. W konkursie udział wzięło 33 uczniów z klas: I a, I b, II a, II b, II c, III c. Najwyższy wynik osiągnęła Paulina Magnuszewska (kl. II a). Kolejne miejsca zajęli: Jakub Olechno (kl. II a), Urszula Świerzbińska (kl. II c)
Konkurs wojewódzki odbędzie 21 marca 2017 r. w V LO w Białymstoku, a nasze liceum reprezentować będzie Paulina Magnuszewska.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
» MODEL UNITED NATIONS
W piątek, 24 lutego 2017, odbędzie się Szkolna Konferencja ONZ (Model United Nations Conference), organizowana po raz 16 w naszej szkole. Konferencja odbywa się w języku angielskim i biorą w niej udział uczniowie z klas I-III.

Temat tegorocznej Konferencji Model ONZ brzmi:
Elimination of Race Discrimination, Xenophobia and Related Intorelances (Zwalczanie rasizmu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii oraz innych form nietolerancji).

» XVIII Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2017
Rozpoczęła się kolejna XVIII edycja Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2017 pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Białegostoku i Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Północno-Wschodni.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.
Temat prac jest dowolny chociaż organizatorzy zachęcają do nadsyłania zdjęć ukazujących młodzież oraz postrzeganą przez nich rzeczywistość.

Termin nadsylania zdjęć do: 12.04.2017

Szczegółowe informacje u p. Mirosława Brozio
» Projekt Żyliśmy razem przez wieki
Miło nam poinformować, że projekt edukacyjny przygotowany przez uczniów kl. Ib i IIb na ogólnopolski konkurs wydawnictwa Nowej Ery – „Projekt z klasą” znalazł się w gronie laureatów i został nagrodzony przez Komisję Konkursową grantem pieniężnym w wysokości 2 tys.zł.

Dzięki temu nasze Liceum otrzymało zaszczytny tytuł Szkoły Dobrze Zaprojektowanej,
a opiekun projektu p.Maria Szorc oraz wszyscy uczestnicy (18 uczniów) uzyskali imienne Dyplomy za zwycięstwo w konkursie. Do konkursu zgłoszono ponad 630 projektów z całej Polski. Wszystkim serdecznie dziękujemy za oddanie głosów na nasz projekt.

Maria Szorc

» Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI
Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI

W tym roku uczniowie LO w Mońkach wezmą po raz pierwszy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która odbędzie się w dniach 16-19 marca 2017 roku we Wrocławiu. W tegorocznej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie DI weźmie udział ponad 2000 uczestników i Trenerów z całej Polski.

Drużyna naszej szkoły składa się z 7 osób. Jej zadaniem jest zaprezentowanie na Olimpiadzie rozwiązania wybranego przez siebie Wyzwania Drużynowego, w naszym przypadku zadania artystycznego, oraz przystąpienia do nieznanego wcześniej Wyzwania Na Już.
Młodzież przygotowuje się do Olimpiady podczas zajęć pozalekcyjnych, pod kierunkiem nauczyciela Trenera oraz opiekuna drużyny. W ten sposób rozwija swoją kreatywność, myślenie krytyczne, umiejętności pracy zespołowej wykorzystując nowatorskie metody i techniki myślenia twórczego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

» Gateway to Space
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w niezapomnianej wycieczce w KOSMOS.
Wyjazd do Warszawy 3 marca (piątek), koszt ok 70zł.
Zapisy do 17 lutego.
Szczegółowe informacje u P. W. Magnuszewskiej.

Wystawa - KLIKNIJ

» Konkurs- języka angielskiego MASTER OF ENGLISH
Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów powiatu monieckiego do wzięcia udziału w konkursie języka angielskiego MASTER OF ENGLISH

Konkurs objęty Patronatem Honorowym Starosty Monieckiego.

REGULAMIN KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

» Konkurs Polonistyczny ,,Fraszka"
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Fraszka”

W Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Fraszka” udział wzięło 21 uczniów LO im. C. K. Norwida w Mońkach.
01. 02. 2017 r. Komitet Organizacyjny Konkursu ogłosił wyniki. Najlepszym uczestnikiem z liceum została Monika Tabor (klasa I c ), która otrzymała od organizatorów dyplom za bardzo dobry wynik oraz nagrodę książkową.
Szkolne podsumowanie Konkursu odbyło się 08.02 2017 r., uczestnicy otrzymali dyplomy wyróżnienia i dyplomy uznania.
Celem Konkursu było upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii
» ,, (...)wiele ze mnie tu zostanie" -Horacy
,, (…)wiele ze mnie tu zostanie ” -Horacy
Zapraszamy uzdolnionych plastycznie uczniów LO im. C. K. Norwida w Mońkach (byłych i obecnych) do zaprezentowania swoich dzieł (obrazy, rysunki, plakaty, fotografie )na forum szkolnej społeczności. Z Waszych prac powstanie stała ekspozycja.
Szczegółowe informacje-p. W. Magnuszewska ; prace składamy w szkolnej bibliotece.
» Plan lekcji 6 luty 2017
Nowy PLAN LEKCJI obowiązujący od 6 lutego 2017r
» XVIII Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii - eliminacje szkolne
XVIII Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii - eliminacje szkolne odbędą się 21 lutego 2017r. , godz.11.40,