Najnowszy użytkownik: poster
» Zapraszamy do nowo otwartej siłowni, ul. Szkolna 22
siłownia - hala na ul. Szkolnej
» Wyjazd do teatru
W dniu 25 listopada 2014 r. – 48-osobowa grupa uczniów LO w Mońkach (klasy Ia i IIa, IIc) uczestniczyła w wycieczce do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, by obejrzeć spektakl pt. „Glany na glanc”.

„To sztuka o spotkaniu dwóch osób, reprezentujących skrajnie różne postawy – skinhead’a, który zamordował Hindusa, z liberalnym Żydem, który ma być jego adwokatem”. Tekst przedstawienia dotyka problemów (niestety) aktualnych w Polsce – przypadków nacjonalizmu i rasizmu. Po przedstawieniu uczestniczy mieli możliwość rozmowy z aktorami.

Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Szkoła Konkretnych Umiejętności”. Nad całością czuwała p. W. Magnuszewska, a opiekunem była p. K. Nazaruk.
Zdjęcia z wyjazdu znajdują się w Galerii.
» Andrzejkowy Kiermasz Słodkości
Wolontariusze LO organizują kiermasz słodkości, który odbędzie się w najbliższy piątek 28.11.2014r. Podczas długiej przerwy zapraszamy do stoiska na dolnym korytarzu, gdzie można będzie zakupić wypieki i słodkości przygotowane przez naszych uczniów. Pieniądze zebrane w tym dniu przeznaczone będą na organizację kolejnych akcji min. Świątecznej Akcji Pomocy. ZAPRASZAMY!!!
» WYWIADÓWKA
W dniu 28 listopada 2014r. (piątek) o godz.16.00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami.
» Fragment apelu z okazji Dnia Niepodległości
» Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcają wspólnie minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

20 listopada będziemy także świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka.

Polska była jej inicjatorem i współtwórcą. Dokument ten do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.

Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka do uczniów, dyrektorów, nauczycieli oraz rodziców.
» Matura próbna z Operonem
25 listopada (wtorek) - matura próbna z jęz. polskiego - p. podstawowy (8.00 - 10.50)
Klasy I, II mają lekcje według planu. Po maturze klasy III mają lekcje według planu.

26 listopada (środa) - matura z matematyki poziom podstawowy (8.00 - 10.50)

27 listopada (czwartek) - matura z jęz. angielskiego, p. podstawowy (8.00 - 10.00)
Klasy I i II mają lekcje według planu.Po maturze klasy III mają lekcje według planu.

28 listopada (piątek) - matura próbna na poziomie rozszerzonym (8.00 - 11.00)
Kl. IIIa - j.polski
Kl. IIIb - geografia
Kl. IIIc - biologia
Kl. IIId - matematyka
Klasy I i II mają lekcje według planu. Po maturze klasy III mają lekcje według planu.
» Posiedzenie Rady Pedagogicznej
W środę 5 listopada 2014r. o godz.13.25 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej LO.
Obecność wszystkich członków obowiązkowa!
» "Handel ludźmi- współczesna forma niewolnictwa”
30 października 2014r. uczniowie klas II liceum, uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Monkach p. Ewą Niemotko, dotyczących tego problemu. Według raportu Eurostatu za rok 2013, 61% zidentyfikowanych ofiar handlu ludźmi pochodzi z Unii Europejskiej. Europejczycy byli też ofiarami w większości spraw prowadzonych przez europejską policję Europol między latami 2009 i 2013. Pochodzili z Rumunii, Węgier, Bułgarii i Polski (źródło: http://wiadomosci.onet.pl). Handel ludźmi jest coraz bardziej rozpowszechnioną formą przestępczości - mówią policjanci. Wśród ofiar dominują kobiety, jednak coraz więcej mężczyzn wykorzystuje się do pracy przymusowej, a całe rodziny do wyłudzania świadczeń socjalnych.
Uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa - szczególnie w przypadkach wyjazdów za granicę. Pani Niemotko poinformowała również młodzież o instytucjach, które zajmują się pomocą osobom uprowadzonym i ich rodzinom.
Zobacz zdjęcia...
» Zwrot na podręczniki
W dniu 31 października (piątek) od godz.8:00 w kasie Urzędu Miejskiego w Mońkach można będzie odebrać zwrot pieniędzy za podręczniki w ramach programu "Wyprawka szkolna". Rodzice powinni mieć ze sobą dowód osobisty.
» Informacja dla maturzystów
Na stronie Centralnej komisji egzaminacyjnej www.cke.edu.pl została utworzona specjalna zakładka gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015.

Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami.

AKTUALNE
Szkolne imprezy językowe i zajęcia pozalekcyjne jako przykład dobrej praktyki w podnoszeniu efektywności nauczania i uczenia się języków obcych

Wirtualny globus - strona współtworzona przez uczniów LO

ZAKOŃCZONE
Uczniowie z terenów wiejskich z certyfikatem ECDL

Projekt Archimedes

Eko-kluby przedsiębiorczości

Projekt -Rozwój kompetencji zawodowych w dobie kryzysu

MAPKA - Młodzieżowa Akademia Planowania Kariery!

Projekt Akademia Maturalna

Szkoła Kluczowych Kompetencji