Najnowszy użytkownik: poster
» Fragment apelu z okazji Dnia Niepodległości
» Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcają wspólnie minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

20 listopada będziemy także świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka.

Polska była jej inicjatorem i współtwórcą. Dokument ten do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.

Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka do uczniów, dyrektorów, nauczycieli oraz rodziców.
» Matura próbna z Operonem
25 listopada (wtorek) - matura próbna z jęz. polskiego - p. podstawowy (8.00 - 10.50)
Klasy I, II mają lekcje według planu. Po maturze klasy III mają lekcje według planu.

26 listopada (środa) - matura z matematyki poziom podstawowy (8.00 - 10.50)

27 listopada (czwartek) - matura z jęz. angielskiego, p. podstawowy (8.00 - 10.00)
Klasy I i II mają lekcje według planu.Po maturze klasy III mają lekcje według planu.

28 listopada (piątek) - matura próbna na poziomie rozszerzonym (8.00 - 11.00)
Kl. IIIa - j.polski
Kl. IIIb - geografia
Kl. IIIc - biologia
Kl. IIId - matematyka
Klasy I i II mają lekcje według planu. Po maturze klasy III mają lekcje według planu.
» Posiedzenie Rady Pedagogicznej
W środę 5 listopada 2014r. o godz.13.25 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej LO.
Obecność wszystkich członków obowiązkowa!
» "Handel ludźmi- współczesna forma niewolnictwa”
30 października 2014r. uczniowie klas II liceum, uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Monkach p. Ewą Niemotko, dotyczących tego problemu. Według raportu Eurostatu za rok 2013, 61% zidentyfikowanych ofiar handlu ludźmi pochodzi z Unii Europejskiej. Europejczycy byli też ofiarami w większości spraw prowadzonych przez europejską policję Europol między latami 2009 i 2013. Pochodzili z Rumunii, Węgier, Bułgarii i Polski (źródło: http://wiadomosci.onet.pl). Handel ludźmi jest coraz bardziej rozpowszechnioną formą przestępczości - mówią policjanci. Wśród ofiar dominują kobiety, jednak coraz więcej mężczyzn wykorzystuje się do pracy przymusowej, a całe rodziny do wyłudzania świadczeń socjalnych.
Uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa - szczególnie w przypadkach wyjazdów za granicę. Pani Niemotko poinformowała również młodzież o instytucjach, które zajmują się pomocą osobom uprowadzonym i ich rodzinom.
Zobacz zdjęcia...
» Zwrot na podręczniki
W dniu 31 października (piątek) od godz.8:00 w kasie Urzędu Miejskiego w Mońkach można będzie odebrać zwrot pieniędzy za podręczniki w ramach programu "Wyprawka szkolna". Rodzice powinni mieć ze sobą dowód osobisty.
» Informacja dla maturzystów
Na stronie Centralnej komisji egzaminacyjnej www.cke.edu.pl została utworzona specjalna zakładka gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015.

Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami.
» Pokaz filmu "Prymas - trzy lata z tysiąca"
W dniu 29 października 2014r o godz. 17.00 w Monieckim Domu Kultury odbędzie się pokaz filmu "Prymas - trzy lata z tysiąca". Film został zrealizowany w 2000r i przedstawia losy prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego w latach 1953 – 1956. W tym czasie władze komunistyczne prowadzą politykę represji wobec Kościoła katolickiego. Działaniom tym zdecydowanie przeciwstawia się prymas Stefan Wyszyński. Komuniści aresztują go i osadzają w opuszczonym klasztorze. Wśród aktorów biorących udział w filmie zobaczymy gwiazdy kina polskiego min. Andrzeja Seweryna, Zbigniewa Zamachowskiego, Maję Ostaszewską i Krzysztofa Wakulińskiego.

Pokaz organizowany jest wspólnie przez Monieckie Towarzystwo Historyczne oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach. Słowo wstępne przed projekcją wygłosi Bogdan Bieliński.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.
» Dzień wolny
Zgodnie z kalendarzem organizacji roku szkolnego 31 października (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
(Podstawa prawna – Rozp. MENiS z 18.04.2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego
(Dz. U.Nr 46 poz.432), ze zmianą – Rozp.MEN z dnia 5.10.2010r. (Dz.U.Nr 186 poz.1245)
» Wyróżnienie dla LO w Mońkach
W dniu 13.10.2014 w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca dziesięciolecie projektu "Bliżej Siebie" w ramach programu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów".
LO im. Cypriana K. Norwida w Mońkach zostało wyróżnione dyplomem "Szkoły Spotkań i Dialogu" za szczególne zaangażowanie w przełamywanie stereotypów kulturowych, budowanie mostów pojednania i wieloletnie organizowanie spotkań młodzieży polsko - izraelskiej.
» Aktualizacja Galerii

Zdjęcia z apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej dostępne są w Galerii.

AKTUALNE
Szkolne imprezy językowe i zajęcia pozalekcyjne jako przykład dobrej praktyki w podnoszeniu efektywności nauczania i uczenia się języków obcych

Wirtualny globus - strona współtworzona przez uczniów LO

ZAKOŃCZONE
Uczniowie z terenów wiejskich z certyfikatem ECDL

Projekt Archimedes

Eko-kluby przedsiębiorczości

Projekt -Rozwój kompetencji zawodowych w dobie kryzysu

MAPKA - Młodzieżowa Akademia Planowania Kariery!

Projekt Akademia Maturalna

Szkoła Kluczowych Kompetencji