» Liceum

» Kontakt
ul. Tysiąclecia 15
19-100 Mońki
tel./fax: (0-85)716-27-38
sekretariat@zsmonki.pl
» Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
» Bezpieczna szkoła


» BIP
» Aktualnie online
Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 909
Najnowszy użytkownik: dawid
» Rekrutacja 2016/2017
Zasady rekrutacji kandydatów do klas pierwszych w ZSOiZ
w Mońkach na rok szkolny 2016-2017.
» SPOTKANIE POETYCKIE "ŚLAD PO MNIE"
8 grudnia 2016 roku w czytelni liceum odbyło się spotkanie klasy I b z lokalnym poetą - nauczycielem fizyki i informatyki w ZSOiZ w Mońkach - Panem Mirosławem Brozio .Wywiad z gościem przeprowadzili uczniowie .Pan Brozio ciekawie opowiadał o sobie, swojej pasji, ,,małych ojczyznach”. Utwory zaproszonego gościa recytowali licealiści.
Spotkanie zorganizowano w ramach rozwoju kompetencji czytelniczych uczniów.
Organizatorzy : W. Magnuszewska, D. Szydłowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii


» MIKOŁAJKOWY KIERMASZ SŁODKOŚCI 2016
MIKOŁAJKOWY KIERMASZ SŁODKOŚCI

6 grudnia uczniowie , nauczyciele i pracownicy liceum włączyli się w pomoc dla p. Dariusza Porębskiego. Podczas zorganizowanego w tym dniu kiermaszu zbierano pieniądze na jego rehabilitację. Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy przygotowali słodkości na ten cel: Julii Bindzio, Elizie Kulimie, Uli Świerzbińskiej, Michałowi Minkiewiczowi, Jakubowi Szpyrukowi , Konradowi Wasilewskiemu i Piotrowi Kuligowskiemu. Wyrazy uznania kierujemy do Julka Leszkowicza, który wcielił się w rolę Mikołaja i zachęcał wszystkich do włączenia się w akcję pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


» Spotkanie wolontariuszy WOŚP
Spotkanie wolontariuszy WOŚP odbędzie się 8 grudnia (czwartek) o godz. 18:00 w budynku LO, sala nr 18.
» WOŚP
Moniecki sztab zorganizowany przez nasze LO otrzymał
pismo od prezesa fundacji :

„(…) Moi Drodzy! 25 lat to czas nowej Polski, która dzisiaj cieszy się swoim rozwojem, nowoczesnością i otwarciem na świat. Tyle wspaniałych rzeczy miało w tym czasie miejsce, ale także z tyloma kłopotami musieliśmy dać sobie radę. Przez cały ten czas, nasza Fundacja WOŚP razem z Wami, starała się jak najbardziej pomóc polskiej służbie zdrowia. 25 lat temu, stawiając pierwsze kroki, zapewnialiśmy szpitalom podstawowe urządzenia, które ratowały życie i zdrowie dzieci. Dzisiaj, w najnowocześniejsze sprzęty uzupełniamy dobrze już działające oddziały szpitalne w całym kraju. Prowadzimy kilka ogólnopolskich programów medycznych i osiągamy w tym wspaniałe rezultaty. Niedawno, w jednym z tych programów – Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków przebadaliśmy 5-milionowego pacjenta, mała Lenkę, która na świat przyszła w szpitalu w Cieszynie. Przebojowo odnowiliśmy niemal całą polską geriatrię (…)
Pragniemy, aby zbliżający się 25. Finał WOŚP, był dostępny dla wszystkich i aby przybrał odświętny oraz radosny sposób realizacji. Pragniemy, aby każdy, kto chce być razem z nami miał taką możliwość. Te 25 lat Orkiestry chcemy podsumować informacjami, którymi podzielicie się dalej. Dotyczyć będą one efektów naszego grania- to, że wielkie obywatelskie wsparcie zostało zamienione w konkretny sprzęt medyczny i nasze różne wolontariackie działania.
Ruszamy z Finałem! Zróbmy go z przytupem zapraszając wszystkich do współpracy i pamiętając o naszej zasadzie: jeśli bawisz się z nami- rób to z uśmiechem, radością i całym zaangażowaniem, jeśli Ci to nie odpowiada to mamy prośbę- nie przeszkadzaj!
Zróbmy wszystko, aby każdy znalazł swoje miejsce w tym polskim święcie. Nawet najmniejszy Sztab Orkiestry jest sukcesem! Dodatkowe, przeogromne podziękowania należą się tym wszystkim, którzy daleko od Polski wspierają nas swoim żarem i ogromnym zaangażowaniem.
No to Kochani, ruszamy! ”
Jerzy Owsiak
Zapraszamy każdego komu bliskie jest dzieło WOŚP do włączenia się w organizację 25 Finału w naszym mieście. 15 stycznia 2017 roku pokażmy jak umiemy pomagać !!!

» Olimpiada Języka Angielskiego
W dniu 16 listopada 2016r. odbył się szkolny etap Olimpiady Języka Angielskiego. Najlepsze wyniki uzyskali:

1. Aleksandra Belka kl. III c
2. Urszula Wroceńska kl. III c
3. Patryk Sienkiewicz kl. II c
» Podsumowanie Konkursu Recytatorskiego "Z Ziemią krążymy"
25 listopada 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Z Ziemią krążymy”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie otrzymał uczeń klasy I B Julian Iwanicki.
Serdecznie gratulujemy !

» Olimpiada Wiedzy o Mediach
Monika Tabor i Ewelina Trybułowska z klasy I c, zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach.
» "Jak spędzić zimę w Mońkach?"
"Jak spędzić zimę w Mońkach?" - materiał przygotowany przez uczestników warsztatów dziennikarskich, zorganizowanych przez bibliotekę w Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Monkach, pod kierunkiem Agnieszki Franaszek.

Uczestnicy:
Dominika Bajko, Urszula Bobrowska, Sylwia Dołżyk, Adrianna Fadrowska, Ewelina Joświg, Mateusz Rutkowski, Joanna Skarżyńska, Paulina Skarżyńska, Rafał Stypułkowski, Anita Zabielska.

Zima w Mońkach - KLIKAJ I OGLĄDAJ!
» Warsztaty dziennikarskie
W dniach 14 – 17 listopada 2016 r. odbyły się warsztaty dziennikarskie dla uczniów naszego liceum zorganizowane przez szkolną bibliotekę. Ich uczestnicy pod kierunkiem dziennikarki - pani Agnieszki Franaszek, absolwentki liceum - pracowali nad własnym materiałem. Zbliżająca się zima i możliwości spędzania wolnego czasu o tej porze roku w Mońkach, to temat, który postanowili zbadać. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały warsztatami internetowymi prowadzonymi także przez panią Franaszek. Uczniowie poznali podstawowe zasady wyboru tematu, gromadzenia informacji, redagowania wypowiedzi. Prowadzili i nagrywali wywiady z umówionymi wcześniej rozmówcami, robili sondy uliczne, pisali własne teksty oraz uczyli się podstaw montażu.

Materiał dziennikarski – efekt pracy uczniów liceum, do obejrzenia na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


» VIII Edycja Konkursu "Fraszka"
VIII Edycja Konkursu "Fraszka"
W dniu 23 listopada 2016 roku, 21 uczniów liceum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Fraszka" organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej ,,Pokolenie". Wyniki zostaną ogłoszone do 21 marca 2017 r.
» Wyniki "I Biegu Młodego Patrioty"
11 listopada 2016 roku w Augustowie odbył się „I Bieg Młodego Patrioty”, w którym wzięły udział uczennice ZSOiZ w Mońkach. Uzyskały one następujące wyniki w kategorii dziewcząt:
I miejsce zajęła Katarzyna Buńkowska kl. IIA LO
XIV miejsce zajęła Justyna Buńkowska kl. IV Technikum
Serdecznie gratulujemy!
» Rekrutacja
Prezentacja dla Rodziców


Lib Dub - LO Mońki


Teledysk promujacy LO Mońki
» Projekty
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
» Partnerzy
bgzpnb arr pomiar netcom kbs rol-pol perfect english bank spółdzielczy agromet eko-pasz MUKSGim-Net Podlaska Platforma Edukacyjna