» Liceum

» Kontakt
ul. Tysiąclecia 15
19-100 Mońki
tel./fax: (0-85)716-27-38
sekretariat@zsmonki.pl
» Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
» Bezpieczna szkoła


» BIP
» Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 908
Najnowszy użytkownik: dawid
» Rekrutacja 2017/2018
Informator dla gimnazjalistów - zasady rekrutacji do ZSOiZ w Mońkach
w roku szkolnym 2017/2018.

Podanie i karta informacyjna kandydata do ZSOiZ na rok szkolny 2017/2018.

» NOWA STRONA ZSOiZ
ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ ZSOiZ
» Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
21 listopada 2017 r. uczniowie z klas humanistycznych : Paulina Czyżewska, Eliza Kulima, Emilia Dąbrowska ( II b) oraz Jakub Kamiński, Kamila Miastkowska, Gabriela Wilamowska (I b)- wzięli udział w I etapie Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Na platformie internetowej wypełniali test, który składał się z 60 pytań jednokrotnego wyboru; czas-60 minut.

Komisja konkursowa: W. Magnuszewska, D. Szydłowska, informatyk A. Dębowski


» Dzień Misia
» Uczeń LO w Mońkach zwycięzcą XI Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej ,,Polska –to my”
Uczeń LO w Mońkach zwycięzcą XI Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej ,,Polska –to my”
16 listopada 2017 r. w III LO w Łomży odbył się XI Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej ,,Polska-to my”. Wzięło w nim udział 121 uczestników m. in. z Białegostoku(I, II LO) , Łomży, Augustowa, Kolna, Zambrowa. Wszyscy wykonawcy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Honorowym patronatem Konkurs objął Prezydent Miasta Łomża-p. M. Chrzanowski oraz Starosta Powiatu Łomżyńskiego- p. E. Parzych. Swoją obecnością uroczyste podsumowanie zaszczycił m. in. poseł ziemi łomżyńskiej Lech Antoni Kołakowski.
LO w Mońkach oraz powiat moniecki godnie reprezentowali uczniowie klas humanistycznych: Julian Iwanicki (II b) i Jakub Kamiński (I b). I miejsce w kategorii poezja zajął Julian Iwanicki. Jego wystąpienie (na gali podsumowującej) jako zwycięzcy zostało nagrodzone owacjami na stojąco.
,, I stało się coś, czego nigdy na Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej ,,Polska to my” nie widziałem: dorosła i młodzieżowa publiczność w sali gimnastycznej III LO poderwała się z ław i krzeseł, bijąc brawo na całego” (wypowiedź p. M. R. Derewońko z portalu www.4lomza.pl). Julian otrzymał również nagrodę specjalną Prezesa Zarządu Oddziału Sybiraków w Łomży. Gratulacjom nie było końca….

Opiekun: W. Magnuszewska


» Humaniści na Uniwersytecie w Białymstoku
Humaniści na Uniwersytecie w Białymstoku
16 listopada 2017r. uczniowie z klas humanistycznych ( I b i II b) gościli na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.
W ramach Dnia Kulturoznawczego uczestniczyli w następujących zajęciach:
• Wykład dr Wojciecha Siwaka- „Wirtualna rzeczywistość- medium jutra?”
• Warsztaty filmowe
• Warsztat dźwiękowy ,,Cyfrowa produkcja muzyki”
• Warsztaty pisania Haiku
Atrakcją wyjazdu był też Wielki Quiz Kulturoznawczy, w którym licealiści wypadli świetnie: Ewa Saniewska i Konrad Karwacki z kl. II b zwyciężyli w dyscyplinie ,,Filmoznawstwo i medioznawstwo”, Julian Leszkowicz (kl. II b) w „Komunikacji w mediach cyfrowych”, a Piotr Orłowski (Ib) konkurencji ,,Reklama i Public Relations”.
To była kolejna wizyta uczniów na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB, z którym nasze liceum ma podpisaną umowę o współpracy.

Organizacją wyjazdu zajęła się W. Magnuszewska,
a opiekę nad uczniami sprawowali: R. Szorc, K. Mońko, R. Bajko.


» Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu
W dniach 9 i 10 listopada 2017r odbyły się w naszej szkole warsztaty Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.
Prowadziła je koordynatorka na Podlasie pani Justyna Frankowska przy pomocy naszej absolwentki Izabeli Bratkowskiej. Uczestniczyło w warsztatach 20 osób – 14 z klasy Ib i 6 z klasy IIa. Pierwszego dnia odbywała się symulacja powołania rządu, uchwalenie budżetu, a następnie rządzenie wobec zmieniających się okoliczności. Drugiego dnia z kolei miała miejsce symulacja strategii rozwoju gminy. Przed nami wymyślenie i realizacja projektu społecznego według jednej ze ścieżek Akademii: kultura pamięci, samorządność lub patriotyzm gospodarczy.
Opiekun:Anna Bielińska
» „Matematyka w obiektywie”
Zapraszam serdecznie uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w
Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym
Matematyka w obiektywie

osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie swojego uczestnictwa do
13.11.17r. do p. Marty Reut
szczegółowe informacje dostępne są na stronie MwO


» Obchody Narodowego Święta Niepodległości w LO w Mońkach
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w LO w Mońkach
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”-marszałek Józef Piłsudski
8 listopada 2017 r. w liceum odbyło się spotkanie patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przygotowane przez uczniów z klas humanistycznych. Krótki rys historyczny oraz prezentację multimedialną przedstawiła Eliza Kulima (II b), zaś Julian Iwanicki (II b) i Jakub Kamiński (I b) recytowali wiersze poświęcone rocznicy-tak ważnego dla każdego Polaka- wydarzenia. Następnie, wśród uczniów i nauczycieli, przeprowadzono okolicznościowy quiz historyczny (przygotowany przez Elizę)- nagrodą były flagi państwowe. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych (oprawę muzyczną przygotowały Emilia Dąbrowska i Paulina Czyżewska z kl. II b).
Organizatorzy: W. Magnuszewska oraz klasa dyżurna- II b , z wychowawcą R. Szorc


» Wystawa
» Akcja czytelnicza dla licealistów
Upoluj swoją książkę ! – listopadowa akcja czytelnicza dla licealistów

Zapraszam wszystkich do czytania 12 bestsellerów książkowych - e-booków i audiobooków. Zapoznaj się plakatami promującymi projekt, które pojawiły się w bibliotece liceum i na szkolnych korytarzach. Ściągnij darmową aplikację Woblink, zeskanuj kod z plakatu, czytaj za darmo do 30.11.2017r.
Otrzymasz ponadto 5 e-zaproszeń do akcji dla znajomych!
Projekt Instytutu Książki został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Możesz sprawdzić także na: www. czytajPL.pl lub na facebooku.
Dorota Szydłowska

» Klasy humanistyczne na warsztatach w Monieckim Ośrodku Kultury
Klasy humanistyczne na warsztatach w Monieckim Ośrodku Kultury
28 października 2017 r. zainteresowani uczniowie z klas humanistycznych- I b i II b- wzięli udział w warsztatach ,,Piszesz, blogujesz, publikujesz”, które poprowadził Jakub Sosnowski (m. i. specjalista od komunikacji interpersonalnej, mediów społecznościowych i Public Relations).
Młodzież miała również przyjemność uczestniczyć w podsumowaniu XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Melanii Burzyńskiej ,,Poezja życiem pisana”.

Opiekun: W. Magnuszewska


» Rekrutacja


Prezentacja dla Rodziców


Lib Dub - LO Mońki


Teledysk promujacy LO Mońki
» Projekty
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
» Partnerzy
bgzpnb arr pomiar netcom kbs rol-pol perfect english bank spółdzielczy agromet eko-pasz MUKSGim-Net Podlaska Platforma Edukacyjna