Najnowszy użytkownik: w6e0o2z3o
» Rekrutacja 2015/2016
» Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Zdjęcia z zkończenia roku szkolnego znajdują się tutaj
» Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Liceum Ogólnokształcącym
odbędzie się w piątek 26.06.2015r.
o godz.10.00

» Podziękowania

Podziękowania Biebrzańskiego Parku Narodowego
.
» List Ministra Edukacji Narodowej w sprawie bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji

» Apel do rodziców- zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w wakacje.
Zachęcam do zapoznania się z apelem zamieszczonym na stronie Kuratorium oświaty w Białymstoku:
„…Wakacje, oprócz szeregu pozytywnych wrażeń, stwarzają potencjalne niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia uczniów (…), w przypadku zbyt małej troski o formę i sposoby spędzania czasu wolnego. Dane policyjne wskazują na problem wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, śmiertelnych następstw niewłaściwego zachowania i braku opieki dorosłych nad dziećmi podczas wypoczynku nad wodą, rosnącą liczbę uczniów będących ofiarami handlu ludźmi, skutków używania alkoholu i środków odurzających (w tym tzw. „dopalaczy), a także innych niepożądanych zdarzeń z udziałem ludzi młodych.
Zapraszam do zapoznania się z materiałami informacyjnymi zamieszczonymi na stronie internetowej www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez zawierającymi podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz cenne rady i wskazówki dla rodziców.
» Skrócone lekcje

W dniu 23 czerwca 2015 r. (wtorek)
w związku z Posiedzeniem Rady Pedagogicznej odbędą się skrócone lekcje wg poniższego planu:

4. 9.45 – 10.15
5. 10.30 – 11.00
6. 11.05 – 11.35
7. 11.40 – 12.10
8. 12.15 – 12.45

» Konkurs wiedzy o Mońkach
Katarzyna Wałuszko z klasy Ib zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy o Mońkach, który odbył się 2 czerwca 2015r w Monieckim Ośrodku Kultury w kategorii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dla dorosłych. Serdecznie gratulujemy.
Więcej informacji i zdjęcia są na stronie Biblioteki Publicznej w Mońkach
» Posiedzenie Rady Pedagogicznej

Posiedzenie Rady Pedagogicznej klasyfikujące
odbędzie się 23 czerwca 2015r. ( wtorek):

- Liceum Ogólnokształcące, LO dla dorosłych
o godz.13.00 w budynku przy ul. Tysiąclecia 15

- Technikum, ZSZ, Szkoła Przysp. do Pracy
o godz.14.30 w budynku przy ul. Szkolnej 22
Obecność obowiązkowa !

Wychowawcy wypełniają sprawozdania i przesyłają drogą elektroniczną
do Liceum na adres e-mail : sekretariat@zsmonki.pl

» Pożegnania nadszedł czas...
„Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś”
W dniu 9 czerwca 2015r. nasz drogi kolega , przyjaciel – ks. Kamil Kochanowski – pożegnał się z naszą szkołą, Mońkami. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i wykorzystania możliwości, które przed nim otworzono.

Koleżanki i koledzy z LO w Mońkach

» Podsumowanie akcji SOS Nepal

1 czerwca szkolny wolontariat zorganizował kwestę na rzecz dzieci z Nepalu poszkodowanych w trzęsieniu Ziemi.
Udało nam się zebrać 250 złotych. Pieniądze przekazaliśmy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom

» Międzyszkolny konkurs wiedzy
Uczennice kl. II A : Karolina Burawska, Monika Kotuk, Katarzyna Kulesza, Magdalena Wojtkielewicz, Karolina Wojtkielewicz pod opieką Pani Wiesławy Magnuszewskiej – reprezentowały naszą szkołę w „Międzyszkolnym konkursie wiedzy o życiu i twórczości A. Mickiewicza” , który odbył się w dniu 10 czerwca 2015r. , w VIII LO w Białymstoku. Patronat nad Konkursem sprawowała Katedra Badań Filologicznych „Wschód – Zachód” Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku.

AKTUALNE

Wirtualny globus - strona współtworzona przez uczniów LO

ZAKOŃCZONE
Szkolne imprezy językowe i zajęcia pozalekcyjne jako przykład dobrej praktyki w podnoszeniu efektywności nauczania i uczenia się języków obcych

Uczniowie z terenów wiejskich z certyfikatem ECDL

Projekt Archimedes

Eko-kluby przedsiębiorczości

Projekt -Rozwój kompetencji zawodowych w dobie kryzysu

MAPKA - Młodzieżowa Akademia Planowania Kariery!

Projekt Akademia Maturalna

Szkoła Kluczowych Kompetencji