» Pielgrzymka maturzystów
Pielgrzymka maturzystów
W dniu 24 marca 2017 maturzyści z LO w Mońkach odbyli pielgrzymkę do Sanktuarium MB Bolesnej w Świętej Wodzie. Gości serdecznie powitał kustosz sanktuarium ks. Alfred Butwiłowski- absolwent monieckiego liceum.
W intencji maturzystów Mszę odprawił ks. Artur Jurczak- organizator wyjazdu. Młodzież aktywnie uczestniczyła nie tylko we Mszy Świętej, ale też w Drodze Krzyżowej.
Pamiątką wizyty było umieszczenie na Górze Krzyży- wykonanego przez jednego z uczniów -Krzyża Maturzystów 2017.
Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy.

» Warsztaty
» Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
Uczniowie LO na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination

7 uczniów naszego LO: Adrianna Kuczyńska, Marta Rybicka, Urszula Świerzbińska, Luiza Magnuszewska, Aleksandra Walukiewicz, Karol Wojtach i Michał Zabłudowski wzięli udział w programie Destination Imagination Poland i reprezentowali naszą szkołę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu.
Do Wrocławia przyjechało prawie 3 tysiące uczestników z całej Polski oraz z zagranicy, którzy w trakcie 4 dni Olimpiady sprawdzali swoją innowacyjność i kreatywność.
Uczniowie przystąpili do dwóch zadań konkursowych: Wyzwania na Już oraz Wyzwania Drużynowego, które przygotowywali od paru miesięcy. Nasi uczniowie wybrali wyzwanie artystyczne, w którym musieli zaprezentować historię o tym, jak zniknięcie koloru zmieniłoby świat.
Nasze przedstawienie zdobyło uznanie ekspertów, którzy chwalili dekoracje (wykonany przez Karola obrotowy ekran, na którym zmieniała się scenografia), grę Michała na trąbce i skomponowany przez niego utwór, humor i wyraziste postacie naszej historii oraz kostiumy.
Nasza drużyna zmierzyła się też z Wyzwaniem Bliźniaczym, do którego przystąpiła z zespołem licealistów z Wrocławia.
We Wrocławiu czekało też wiele innych atrakcji: m.in.: spektakularna ceremonia otwarcia Olimpiady, warsztaty stepowania, gra terenowa, przedstawienie teatru Sztampa, wizyta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Drużyna zwiedziła też Wrocław - piękną stolicę Dolnego Śląska.
Olimpiada we Wrocławiu była Wielkim Świętem Kreatywności zaplanowanym w taki sposób, by każdy z uczestników świetnie się bawił i doświadczał niesamowitych rzeczy.
Opiekunowie drużyny DI: Barbara Zabłudowska i Katarzyna Mońko.

» Nie czekaj – pisz!
Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie literackim "Nie czekaj – pisz! - organizowanym przez pracowników Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej. Uczestnik Konkursu ma za zadanie napisać utwór w języku rosyjskim w jednej z trzech kategorii: proza; poezja; skecz. Więcej informacji u nauczyciela języka rosyjskiego Haliny Kozłowskiej.

» Nowa strona internetowa dotycząca rekrutacji
Ruszyliśmy z nową stroną internetową dotyczącą rekrutacji do ZSOiZ w Mońkach. Znajdziesz tu szczegółową ofertę dotyczącą proponowanych przez nas kierunków, zasad rekrutacji i aktualności z nią związanych.

Postaramy się odpowiedzieć także na najbardziej nurtujące Cię pytania.

>>>REKRUTACJA<<<

» Fermat
Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału
w konkursie matematycznym FERMAT
proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa do dnia 24.03.2017 r.

p. Marta Reut
Więcej informacji: KONKURS FERMAT

» inał konkursu Master of English
Finał konkursu Master of English dla gimnazjalistów
14 marca 2017 odbył się w liceum finałowy etap konkursu języka angielskiego dla gimnazjalistów powiatu monieckiego Master of English, którego organizatorem byli nauczyciele języka angielskiego naszej szkoły.
W etapie finałowym wzięli udział uczniowie z gimnazjów w Goniądzu, Jasionówce, Jaświłach, Knyszynie, Mońkach i Trzciannem, którzy zostali wyłonieni podczas etapów szkolnych konkursu.
Wyniki wkrótce.
» Akcja honorowego oddawania krwi

Dnia 24.03.2017 (piątek) odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi w internacie szkolnym.

Uczniowie pełnoletni mogą zgłaszać się od godziny:

• 900 - Szkoły Zawodowe

• 1100 - LO

Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości i w dniu oddawania krwi zjeść lekkie śniadanie.
Listy osób chętnych proszę składać do p. M. Dąbrowskiej, p. A. Brozio lub p. A. Jabłońskiego.

Regulamin honorowego oddawania krwi jest dostępny w teczce dyrektora

Liczymy na Wasz udział w akcji! Dziękujemy!

» Konkurs Biblijny
W dniu 14 marca 2017r. odbył się etap szkoły Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego. W konkursie wzięło udział 4 uczniów z klasy IIA i byli to: Weronika Okrasińska, Krzysztof Radomski, Michał Dziekoński i Jakub Olechno. Dwoje pierwszych uczniów zdobyło ponad połowę punktów i zakwalifikowało się do etapu diecezjalnego konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia w Białymstoku.

Ks.Artur Jurczak
» OLIMPIADA WIEDZY O ŚWIECIE ANTYCZNYM
OLIMPIADA WIEDZY O ŚWIECIE ANTYCZNYM

13 marca bieżącego roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym. Do zawodów III stopnia zakwalifikowano tylko 26 uczestników z całej Polski, w tym dwie uczennice naszego liceum: Katarzynę Wałuszko z kl. IIIb oraz Magdalenę Paniczko z kl. IIb.
Po części ustnej Komisje Egzaminacyjne wyłoniły 3 laureatów i 3 finalistów Olimpiady.
Z radością informujemy, że Katarzyna Wałuszko otrzymała tytuł laureata. W związku z tym została zwolniona z postępowania rekrutacyjnego na dowolny kierunek studiów na Wydziale Prawa UwB (Indeks), otrzymała Nagrodę Wojewody Podlaskiego oraz stypendium pieniężne w wysokości 3600 zł.
Serdecznie gratulujemy obu uczestniczkom finału krajowego.

nauczyciel prowadzący -Maria Szorc
» Konkurs Recytatorski
W V edycji Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza ,,Między dawnymi i młodszymi laty” o zasięgu wojewódzkim - nasze liceum reprezentowali: Julian Iwanicki z klasy I b oraz Monika Tabor i Paulina Niedziołko z klasy I c. Konkurs odbył się w sobotę 11 marca 2017 r. , w I LO w Białymstoku.