Najnowszy użytkownik: poster

6. 11.35 – 12.05

12.05 - 12.30 – WIGILIE KLASOWE Z WYCHOWAWCĄ
» Model United Nations
W dniu 12.12.2014 odbyła się konferencja Model ONZ, w której wzięły udział reprezentacje klas Ia, IId, IIIa, IIIc oraz IIId. Tematem obrad była sytuacja na Ukrainie - delegaci dyskutowali nad różnymi możliwościami rozwiązania tego konfliktu. W wyniku końcowego głosowania uchwalono dwie rezolucje przedstawione przez bloki obradujących państw.
Cała konferencja odbywała się w języku angielskim.
Zdjęcia w Galerii.
» Maraton Pisania Listów
12 grudnia wolontariat liceum przyłączył się do międzynarodowej akcji Amnesty International i zorganizował Maraton Pisania Listów. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji napisali listy w obronie pięciu wybranych osób, których prawa człowieka zostały złamane, mając nadzieję że dzięki temu uda się wpłynąć na poprawę ich sytuacji.
Wysłaliśmy do ambasad poszczególnych państw 435 ręcznie napisanych apeli skierowanych do władz.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
Maraton Pisania Listów odbył się w Polsce już po raz piętnasty, tym razem w rekordowej liczbie ponad 400 miejsc w całym kraju i w około stu krajach na całym świecie.
Zdjęcia w Galerii.
» Olimpiada Języka Angielskiego
Miło nam zakomunikować, że uczniowie naszego liceum Szymon Czerepko i Filip Zabłudowski z kl. I A zakwalifikowali się do etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Języka Angielskiego.

nauczyciel prowadzący – Barbara Zabłudowska

» Przyjdź napisz list, uratuj życie!
12 grudnia 2014r., w godz. 9.00 -16.00 wolontariat Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Mońkach organizuje MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATONAL. Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda się nam poprawić los danego bohatera lub bohaterki.

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do udziału w akcji. W szkolnym punkcie pisania listów udostępnione będą szczegółowe informacje o więźniach, którym chcemy pomóc, szablony listów, długopisy i papier.

Zapewniamy pomoc wolontariuszy.
» Zmiany w rozkładzie dnia w dniu 10 grudnia
W związku z pogrzebem Ś.P. Pani Małgorzaty Torebko zajęcia w dniu 10 grudnia będą skrócone według poniższego planu:
długa przerwa - 15 min.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się o godz. 13.20 w kościele św. Barta Alberta.
» Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 4 grudnia 2014r. zginęła tragicznie Pani Małgorzata Torebko – wieloletni pracownik Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana K. Norwida w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach – nauczyciel, wychowawca, koleżanka, człowiek wielkiego serca.
Łączymy się w żalu z rodziną.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie
ZSOiZ w Mońkach,
Koleżanki i koledzy zmarłej

Informacje o pogrzebie - wkrótce.
» Matura próbna OKE
Matura próbna z OKE

15 grudnia (poniedziałek)- matura próbna z języka polskiego- poziom podstawowy (8.00-10.50)
Klasy I, II mają lekcje według planu. Po maturze klasy III mają lekcje według planu.

16 grudnia (wtorek ) – matura z matematyki poziom podstawowy (8.00- 10.50)

17 grudnia (środa) –matura z języka angielskiego poziom podstawowy (8.00 -10.00)
Klasy I i II mają lekcje według planu. Po maturze klasy III mają lekcje według planu.

18 grudnia (czwartek) – matura próbna na poziomie rozszerzonym wybranym przez ucznia (8.00 -11.00)

» Olimpiada Historyczna - zasłużony awans Błażej
Miło nam zakomunikować, że uczeń naszego liceum Błażej Łosiewicz kl. III A uzyskał awans do etapu okręgowego XLI Olimpiady Historycznej.

nauczyciel prowadzący - Maria Szorc

» Podsumowanie andrzejkowego kiermaszu słodkości
28 listopada 2014 r. szkolny wolontariat zorganizował kiermasz słodkości. Wspaniałe wypieki przygotowały uczennice: Patrycja Omielan i Marta Zajkowska z klasy 3d oraz Paulina Skarżyńska i Katarzyna Wałuszko z klasy 1 b. Zebrane pieniądze (220 zł) zostaną przeznaczone na organizację Świątecznej Akcji Pomocy, w ramach której wspieramy poszkodowaną w wypadku samochodowym absolwentkę ZSOiZ w Mońkach oraz rodziny znajdujące się trudnej sytuacji materialnej. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i organizatorom kiermaszu.
Zdjęcia z kiermaszu.
» Wyjazd do teatru
W dniu 25 listopada 2014 r. – 48-osobowa grupa uczniów LO w Mońkach (klasy Ia i IIa, IIc) uczestniczyła w wycieczce do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, by obejrzeć spektakl pt. „Glany na glanc”.

„To sztuka o spotkaniu dwóch osób, reprezentujących skrajnie różne postawy – skinhead’a, który zamordował Hindusa, z liberalnym Żydem, który ma być jego adwokatem”. Tekst przedstawienia dotyka problemów (niestety) aktualnych w Polsce – przypadków nacjonalizmu i rasizmu. Po przedstawieniu uczestniczy mieli możliwość rozmowy z aktorami.

Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Szkoła Konkretnych Umiejętności”. Nad całością czuwała p. W. Magnuszewska, a opiekunem była p. K. Nazaruk.
Zdjęcia z wyjazdu znajdują się w Galerii.

AKTUALNE
Szkolne imprezy językowe i zajęcia pozalekcyjne jako przykład dobrej praktyki w podnoszeniu efektywności nauczania i uczenia się języków obcych

Wirtualny globus - strona współtworzona przez uczniów LO

ZAKOŃCZONE
Uczniowie z terenów wiejskich z certyfikatem ECDL

Projekt Archimedes

Eko-kluby przedsiębiorczości

Projekt -Rozwój kompetencji zawodowych w dobie kryzysu

MAPKA - Młodzieżowa Akademia Planowania Kariery!

Projekt Akademia Maturalna

Szkoła Kluczowych Kompetencji