» Nawigacja
Artykuły » SOS - sport
» Artykuły: SOS - sport
ZŁOTE DZIEWCZYNY NA PIASKU
Zawodniczki S.O.S LO Mońki Mistrzyniami Województwa w Licealiadzie Szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej
30 maja na boiskach przy SP2 po raz pierwszy zostały rozegrane finały Licealiady w siatkówce plażowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów z Łap, Sejn, Białegostoku, Suwałk i oczywiście z Moniek. Turniej rozgrywano systemem „brazylijskim”. Pogoda dopisała. Słońce, ciepło i sportowa atmosfera niosły nasze dziewczyny od zwycięstwa do zwycięstwa. Magdalena Rafało, Aleksandra Dębowska i Julia Januszewska pokonywały swoje rywalki bez straty seta. Wygrały wszystkie mecze po 2:0, w finale pokonując zespół LO Sejny również bez straty seta. Podczas uroczystego zakończenia LICEALIADY wręczone zostały nagrody drużynowe i indywidualne: za miejsca I III- puchary, medale i dyplomy trenerom oraz medale zawodniczkom, dodatkowo trener najlepszego zespołu otrzymał koszulkę „mistrza województwa podlaskiego”, za miejsce IV puchar i dyplom trenerowi. Wręczono także dodatkowe nagrody rzeczowe i upominki ufundowane przez sponsorów: Starostwo Powiatowe w Mońkach - Andrzej Franciszek Daniszewski Dyrekcja Szkoły - Krzysztof Falkowski i Rada Rodziców przy LO Prezesa POZPS Białystok – Dariusz Jaworowski Net –Com. Składam serdeczne podziękowanie i gratulacje klubowemu trenerowi dziewcząt p. Dariuszowi Jaworowskiemu, jednocześnie dziękując za pomoc przy organizacji finału i udostępnienie boisk, Dyrekcji ZSOiZp. Krzysztofowi Falkowskiemu oraz sponsorom za ufundowane nagrody, p. Szczepanowi i Jurkowi za techniczną pomoc w przeprowadzeniu zawodów, swoim zawodnikom Michałowi i Kacprowi za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów a przede wszystkim Magdzie , Oli i Julce za ogromny sukces emocje i ciężką pracę na treningach czego efektem jest Mistrzostwo Województwa. Marzena Stypułkowska

Gim-Net Mońki w półfinałach Mistrzostw Polski
16 drużyn z województw; mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w dniu 06 lipca na gościnnych boiskach SGGW w Warszawie przystąpiło do rywalizacji w półfinałach Mistrzostw Polski juniorów.

Konferencja trenerów Regionu Wschód
W dniu 14.06.2015r w ZSS nr 72 w Warszawie odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym kursokonferencja S.O.S. Uczestniczyli w niej trenerzy pracujący w S.O.S jak również współpracujący w Akademiach S.O.S. Łącznie 156 osób z województw: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Czas wrócić na piasek
Po udanym dla naszych zawodników sezonie halowym nadszedł czas na zmagania na piasku. Dzięki uprzejmości Dyrekcji SP2 w Mońkach p. Dariuszowi Jaworowskiemu, który udostępnił nam boiska plażowe, mogliśmy gościć najlepszych siatkarzy plażowych woj. podlaskiego.

IV Nieoficjalne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej chłopców
Plaża Ośrodka Sportów Wodnych "Dojlidy" już po raz czwarty gościła zawodników Nieoficjalnych Mistrzostw Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców. 01.06.2015 roku Zespół Szkół Mechanicznych wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym "Mechaniak" zaprosił nasz zespół do wspólnej rywalizacji.

II Turniej Wojewódzki VOLLEYMANIA
14 maja około 120 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w eliminacyjnym turnieju Orlik Volleymania 2015. Niestety deszczowa aura pokrzyżowała nasze plany i zawody rozegrano na czterech boiskach w hali przy Szkole Podstawowej Nr2 w Mońkach. Czteroosobowe zespoły (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) walczyły o zwycięstwo, które było przepustką do rozgrywek regionalnych. Do rywalizacji o miano najlepszych przystąpiły zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach oraz z Zespołu Szkół w Kalinówce Kościelnej.

Pożegnaliśmy maturzystów S.O.S LO Mońki
24 kwietnia po raz ostatni spotkaliśmy się z naszymi maturzystami. Najpierw podsumowaliśmy trzy lata wspólnych startów, przypomnieliśmy sobie nasze sukcesy i porażki. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, koszulki i kubeczki. Ciężko było nam się rozstać, ponieważ siatkarze S.O.S poza siatkówką czynnie udzielali się w LA, zawodach sportowo-obronnych i pływaniu.

Podsumowaliśmy nasze osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2014/2015
Tradycyjnie pod koniec każdego roku szkolnego odbył się apel sportowy podsumowujący starty naszych sportowców. To doskonała okazja, aby na forum całej szkoły nagrodzić uczniów szczególnie wyróżniających się w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli swoje sukcesy sportowe w roku szkolnym 2014/2015.

Dni Otwarte ZSOiZ Mońki Promocja Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego
W dniu 23 marca 2014r w ZSOiZ w Mońkach odbyły się Dni Otwarte. Uczniowie okolicznych szkół gimnazjalnych powiatu monieckiego (PG Mońki, PG Jaświły, PG Knyszyn, PG Goniądz, PG Trzcianne) licznie odwiedzili naszą szkołę, zapoznając się z ofertą edukacyjną i sportową.

Nocne, charytatywne pływanie dla Darka
Zawodnicy S.O.S LO Mońki (reprezentanci klas; I-szej Kacper Tynecki, Igor Lis, II-giej Mateusz Minkiewicz, Adam Chojnowski, Adrian Zabielski i III-ciej Piotr Konopka, Paweł Litman) wraz z nauczycielami p. Wiesławem Konopka, Krzysztofem Harasiukiem oraz fizjoterapeutką p. Magdą Osicką 20 lutego na Pływalni Powiatowej w Mońkach wzięli udział w mini maratonie pływackim, a wszystko po to, żeby zebrać środki finansowe dla Dariusza Misztal chorego na białaczkę.